facebook_page_plugin
Najnowsze:

20

Maj
Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2018 r
1.W liturgii tygodnia:
 - dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego.Tą niedzielą kończymy w liturgii okres wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w kalendarzu liturgicznym.
- trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie w kościele parafialnym są sprawowane o godz. 17.30, a w niedzielę przed sumą. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych, nabożeństwo o godzinach ustalonych przez tamtejsze wspólnoty. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych nabożeństwach.  
- poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła.
- środa -  
- czwartek-  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlitwa w intencji powołań  o godz. 17.00.
-  sobota- wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera.
- niedziela - uroczystość Trójcy Świętej.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie września 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  w czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. W dniu 23 maja dzieci komunijne oraz te , które uczestniczą w nabożeństwach majowych udają sie w pielgrzymce dziękczynnej na Górę Chełmską do Koszalina. Wyjazd o godz. 8.30 , a powrót około godz. 13.00. Zapraszam także dorosłych do wzięcia w niej udziału. Zgłoszenia u p. Joli Siemiątkowskiej- Kaczor oraz u mnie.
8. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 31 maja. Procesja będzie w Czerninie i Dygowie. Proszę, aby I ołtarz w Dygowie powstał przy udziale mieszkańców Stojkowa i Kol. Stojkowo, ołtarz II przygotują parafianie z Gąskowa i Kol. Gąskowo. Ołtarz III mieszkańcy z Bard, Miechęcina, Pyszki. Ołtarz IV parafianie z Dygowa: z ulicy Łukowej. Procesja w Czerninie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 9.30. Ołtarza wznoszone są tutaj według ustalonej tradycji. W Świelubiu Msza św. jest odprawiona o godz. 11.30.
9. Bierzmowanie w naszej parafii zostanie udzielone młodzieży: 05.06. o godz. 17.00 przez ks. bp Krzysztofa Zadarkę. Zapraszam Parafian do modlitwy w ich intencji i udziału w uroczystości.
10. W tym roku po zakończeniu procesji w Dygowie, R.D. i PZC zaprasza na piknik z szeregiem atrakcji. Szczegóły będzie można znaleźć na stronie internetowej i w ogłoszeniach.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
12. Zapowiedzi: Błażej Ponieński, zam. w Ołużnej i Patrycja Szynkowska, zam. w Świelubiu oraz Marcin Banasiak, zam. na Lisiej Górze i Klaudia Bieńko, zam. na Lisiej Górze. Zap. I.
13. W środę przypada II rocznica śmierci ks. proboszcza śp. Stanisława Wojnara, który był duszpasterzem naszej parafii w latach 1985 - 1988. RiP.

13

Maj
Odpust w Parafii Dygowo. Ks. bp Edward Dajczak poświęcił tryptyk
Dzień Wniebowstąpienia Pańskiego to dzień patronalny Parafii Dygowo. Z tej okazji w kościele parafialnym  odbyła się Msza św. odpustowa, której przewodniczył ks. bp Edward Dajczak. Święto Parafii było także okazją do poświęcenia tryptyku przedstawiającego Wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa ,św. Józefa oraz Pietę, czyli Matkę Boską trzymającą

13

Maj
Ogłoszenia duszpasterskie 13.05.2018 r
1.W liturgii tygodnia:
 - dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tej racji obchodzimy odpust w naszej Parafii. Serdecznie witam ks. Tomasza Kędzierskiego, kaznodzieję naszego odpustu. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. bp Edward Dajczak i dokona poświęcenia tryptyku ołtarza głównego.
- trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie w kościele parafialnym są sprawowane o godz. 17.30, a w niedzielę prze sumą. Jak co roku, owocem naszej czci oddawanej Maryi, są  kwiaty, które składać  można do przygotowanych wazonów. Dla dzieci przygotowane zostały specjalne laurki na "Dzień Matki" wraz z obrazkami, które są wręczane po nabożeństwie. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych, nabożeństwo o godzinach ustalonych przez tamtejsze wspólnoty. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych nabożeństwach.  Do soboty trwa nowenna przed zesłaniem Ducha Świętego.
- poniedziałek - święto św. Macieja Apostoła,
- środa -  święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. Patrona Polski. Odpust parafialny w parafii Gościno.
- czwartek- modlitwa w intencji powołań  o godz. 17.30.
-  sobota- w katedrze w Koszalinie zostaną udzielone święcenie kapłańskie. Mającego przyjąć sakrament kapłaństwa, ks. diakona polecam modlitwom w naszej parafii.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie września 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej, w czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. W dniu 23 maja dzieci komunijne udają sie w pielgrzymce dziękczynnej na Górę Chełmską do Koszalina. Zapraszam także dorosłych do wzięcia w niej udziału. Zgłoszenia u p. Joli Siemiątkowskiej- Kaczor oraz u mnie. Koszt ok. 10 zł.
8. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 31 maja. Procesja będzie w Czerninie i Dygowie. Plan podam w przyszłą niedzielę.
9. Z uwagi na odpust w parafii Gościno w najbliższą środę , Msza św. w Dygowie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po  niej nabożeństwo majowe.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

06

Maj
Ogłoszenia duszpasterskie 06.05.2018 r
1.W liturgii tygodnia:
- trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie w kościele parafialnym są sprawowane o godz. 17.30, a w niedzielę prze sumą. Jak co roku, owocem naszej czci oddawanej Maryi, są  kwiaty, które składać  można do przygotowanych wazonów. Dla dzieci przygotowane zostały specjalne laurki na "Dzień Matki" wraz z obrazkami, które są wręczane po nabożeństwie. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych, nabożeństwo o godzinach ustalonych przez tamtejsze wspólnoty. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych nabożeństwach.
- wtorek  - uroczystość św. Stanisława, bpa, m., głównego Patrona Polski.
- czwartek- modlitwa w intencji powołań  o godz. 17.30. Msza św. wieczorna wotywna do Ducha Św.  w intencji trwającego II Synodu Diecezjalnego.
- piątek- rozpoczęcie nowenny przed zesłaniem Ducha Świętego.
- Niedziela - Odpust naszej Parafii z racji obchodów uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. bp Edward Dajczak i dokona poświęcenia tryptyku ołtarza głównego. Już dzisiaj serdecznie zapraszam.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie września 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.W przyszłą niedzielę przypada II Niedziela miesiąca.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą ŻR, we wtorek po mszy wieczornej spotkanie dla wspólnoty PZC.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. W dniu 23 maja dzieci komunijne udają sie w pielgrzymce dziękczynnej na Górę Chełmską do Koszalina. Zapraszam także dorosłych do wzięcia w niej udziału. Zgłoszenia u p. Joli Siemiątkowskiej- Kaczor oraz u mnie. Koszt ok. 10 zł.
8. W sobotę 12 maja Biuro Parafialne będzie czynne wyjątkowo od godz. 12.00 do 13.30.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
10. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Kazimierza Olszak, l. 87 z Dygowa. Pogrzeb we wtorek w kaplicy cmentarnej o godz. 14.00. RiP.

29

Kwi
Ogłoszenia duszpasterskie 29.04.2018 r
1.W liturgii tygodnia:
- V Niedziela Wielkanocy - Dzień męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.
- wtorek - rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie w kościele parafialnym  będą sprawowane o godz. 17.30. Jak co roku, owocem naszej czci oddawanej Maryi, będą kwiaty, które składać będzie można do przygotowanych wazonów. Dla dzieci przygotowane zostały specjalne laurki na "Dzień Matki" wraz z obrazkami, które będą wręczane po nabożeństwie. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych, nabożeństwo o godzinach ustalonych przez tamtejsze wspólnoty. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych nabożeństwach. W tym dniu wsp. św. Józefa Rzemieślnika.
- środa - wsp. św. Atanazego, bpa i D.K. ,
czwartek- uroczystość NMP Królowej Polski. Głównej Patronki Polski. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. O godz. 8.00 w Dygowie. Czernin: godz. 9.30. Świelubie: godz. 11.00 i w Dygowie suma o godz. 12.30, a po niej na Pl. Wolności, wciągnięcie flagi na maszt, odśpiewanie hymnu i złożenie kwiatów pod pomnikiem pierwszych osadników. Pamiętajmy o przystrojeniu naszych domów barwami narodowymi. Serdeczne zapraszam.
- piątek- wsp. św. Floriana. Jest to I Piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 17.00. Wizyta duszpasterska chorych odbędzie się w sobotę.
- sobota- I Sobota poświecona Niepokalanemu  Sercu. NMP.
Odpust w naszej Parafii będzie 13 maja. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. bp Edward Dajczak i dokona poświęcenia tryptyku ołtarza głównego. Już dzisiaj serdecznie zapraszam.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie września 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.Dziękuję Paniom za spontaniczne włączenie się w przygotowania, aby ugościć chór z Wielenia i za przygotowane ciasto.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  w  środę nie będzie spotkani Kręgu Biblijnego. W sobotę spotkanie dla dorosłych, którzy pragną przyjąć s. bierzmowanie w salce o godz. 19.00. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą ŻR.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
8 . Zapowiedzi przedślubne: Jakub Socha, kawaler, zam., w Piotrkowie Trybunalskim i Karolina Masierak, panna, zam., w Stojkowie. Zap. II.

29

Kwi
Koncert chóru Harmonia w kościele parafialnym w Dygowie
W kościele parafialnym w Dygowie koncertował Chór Harmonia działający na co dzień przy parafii św. Rocha w Wieleniu.  Chór funkcjonuje już blisko 27 lat. Repertuar chóru stanowią głównie pieśni religijne przygotowywane zgodnie kalendarzem liturgicznym. Prezeską chóru jest Barbara Kluska, a kierownikiem i jednocześnie przewodnikiem duchowym ks. Grzegorz

22

Kwi
Metamorfoza obrazu z kościoła parafialnego w Dygowie
Pracownia konserwatorska z Torunia prowadzi prace związane z renowacją obrazu ,który przez wiele lat był częścią ołtarza w kościele parafialnym Wniebowstąpienia Pańskiego w Dygowie. Jego miejsce zajął tryptyk – płaskorzeźba autorstwa Bogdana Romanowskiego z Kołobrzegu. Obraz po ostatniej konserwacji pokryty warstwa werniksu odbijał światło

22

Kwi
Ogłoszenia duszpasterskie 22.04.2018 r
1.W liturgii tygodnia:
- IVNiedziela Wielkanocy - Niedziela Dobrego Pasterz  - rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele,
- poniedziałek- uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej diecezji,
- wtorek wsp. św. Jerzego,
- środa - święto św. Marka Ewangelisty,
- czwartek- modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30. ,
- Niedziela -  Dzień męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.
Odpust w naszej Parafii będzie 13 maja. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. bp Edward Dajczak i dokona poświęcenia tryptyku ołtarza głównego. Już dzisiaj serdecznie zapraszam.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie września 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania również z osobami dorosłymi, które wcześniej zgłosiły się aby przyjąć ten sakrament. W środę zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej. W czwartek próba chóru o godz. 18.00 oraz spotkanie Rady Duszpasterskiej o godz. 18.30. Schola spotyka się w piątek o godz. 16.00.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. Caritas Diecezji Koszalińsko-Kolobrzeskiej zachęca do przekazania 1% z rozliczenia PIT na rzecz Caritas "Pomagam Bliźniemu" Informacje są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła.
8. Już dzisiaj zapraszam na spotkanie muzyczno - wokalne, pt.: " Z radością o Bogu" z chórem "Harmonia" z Wielenia pod opieką ks. Grzegorza Grabowskiego, 28 kwietnia. O godz. 17.00 w naszym kościele chór ten wykona pieśni wielkanocne, a następnie wspólna Msza św. o godz. 18.00 Serdecznie zapraszam. Informacje na stronie internetowej i w gablocie
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
10 . Zapowiedzi przedślubne: Jakub Socha, kawaler, zam., w Piotrkowie Trybunalskim i Karolina Masierak, panna, zam., w Stojkowie. Zap. I.
12. Do wieczności w minionym tygodniu odeszły: śp. Teresa Wąsowska, l.83 z Czernina i Joanna Sreberska, l. 48. z Dygowa , której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. RiP.

15

Kwi

15

Kwi
Ogłoszenia duszpasterskie 15.04.2018 r
1.W liturgii tygodnia:
- III Niedziela Wielkanocy - Niedziela Biblijna - rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny,
- poniedziałek-
- czwartek- modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30.
- Niedziela - Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczniemy dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie września 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Zgodnie z rozporządzeniem ks. bp. diecezjalnego połowa tacy z dnia dzisiejszego jest odprowadzana do Kurii w Koszalinie.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas II SP.
W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania również z osobami dorosłymi, które wcześniej zgłosiły się aby przyjąć ten sakrament.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. Caritas Diecezji Koszalińsko-Kolobrzeskiej zachęca do przekazania 1% z rozliczenia PIT na rzecz Caritas "Pomagam Bliźniemu" Informacje są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła.
8. Już dzisiaj zapraszam na spotkanie muzyczno - wokalne, pt.: " Z radością o Bogu" z chórem "Harmonia" z Wielenia pod opieką ks. Grzegorza Grabowskiego, 18 kwietnia. O godz. 17.00 w naszym kościele chór ten wykona pieśni wielkanocne, a następnie wspólna Msza św. o godz. 18.00 Serdecznie zapraszam. Informacje na stronie internetowej i w gablocie
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
10 . Zapowiedzi przedślubne: Maciej Rozwód, kawaler, zam., w Bardach i Magdalena Stankiewicz, panna, zam., w Kołobrzegu, zap. II.

Podkategorie

Parafia Dygowo

.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1. stycznia 2016 r. mianowany został
dziekanem Dekanatu Gościno


Nabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej
 

 
Caritas Dygowo


Rada Parafialna

OgłoszenieOgłoszenia

 

Gmina Dygowo: portal użyteczny: www.gminadygowo.pl