Dzień Sołtysa w Czerninie

Funkcja sołtysa swoją historią siega  średniowiecza . Bez sołtysów trudno byłoby sobie wyobrazić na przestrzeni wieków , organizacje zebrań wiejskich , zbieranie podatków i rozwiazywanie problemów mikro społeczności. Rzec możana Sołtys  to osoba  zaufania publicznego

Z okazji ogólnopolskiego dnia sołtysa  w Czerninie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli obecni i byli sołtysi, władze gminy Dygowo oraz Pani Senator  Anna Sztark. Wójt Marek Zawadzki wraz z Panią Senator oraz vice przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Krysztofiakiem, złożyli podziękowania, wręczając im drobne upominki. Uroczyste spotkanie było również okazją, do wręczenia nagrody Wójta  Państwu Joannie i Józefowi  Janiakom . "Bigos Wójta" Państwo Janiakowie otrzymali, za rozwiazywanie problemów mikro przygotowanie pięknej prezentacji miejscowości Piotrowice, która zdobyła I miejsce w powiecie oraz wyróżnienie w województwie, w konkursie  „Rozwojowe i przyjazne środowisku sołectwo".Poniżej foto relacja udostepniona dzięki uprzejmości Urzędu Gminy .