Remont wieży kościoła w Czerninie

W dniu 02 marca 2015 roku podpisano umowe na remont wieże kościoła w Czerninie,

W dniu 02 marca 2015 roku w Kościele w Czerninie odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy  reprezentującą Urząd Marszałkowski Województwa Zachodnipomorskiego  Anną Mieczkowską a Proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej w Dygowie Ks. Piotrem Niedźwiadkiem.Umowa dotyczy realizacji projektu pn. ,, Remont wieży kościoła p.w. NMP w Czerninie". Cała inwestycja będzie kosztowala 218.537,76 zł, dofinansowanie to 85 % całkowitej kwoty, czyli 185.061,33 zł z Programu Operacyjnego RYBY. Kwotę pozostałą 33.476,43 zł, stanowiącą wkład własny, zapewniła  Rady Gminy Dygowo.Podczas podpisania umowy, Wójt Marek Zawadzki, poprowadził krótką lekcję z wiedzy o samorządzie, z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Czerninie.