Gmina Dygowo nagrodziła najbardziej życzliwych i koleżeńskich uczniów

24 czerwca w szkołach podstawowych gminy Dygowo miały miejsce zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Uroczystości odbyły się kolejno: w Dygowie o godzinie 9.00, w Czerninie o godzinie 10.00 i we  Wrzosowie o godzinie 10.30. Na każdym z apeli wyróżnieni zostali uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i konkursach wiedzy , sporcie, działalności społecznej oraz działaniach  w samorządzie szkolnym. Pożegnano również absolwentów ósmych klas. Wyróżnienia otrzymali także rodzice oraz organizacje i instytucje, które czynnie pomagały w organizacji wielu wydarzeń szkolnych.

Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk odwiedził wszystkie szkoły i gratulował uczniom sukcesów w nauce , a nauczycielom i dyrektorom podziękował za trud pracy włożony w organizację zajęć oraz edukację w mijającym roku.

Wójt wręczył również vouchery  na wyjazdy wakacyjne w okolice Zakopanego uczniom, którzy zostali wybrani przez swoich rówieśników w klasach za najbardziej życzliwych i koleżeńskich. Gmina Dygowo w ramach działań promujących życzliwość i koleżeńskie postawy wśród społeczności szkolnej, zachęciła uczniów do wybrania w swoim gronie osób wpisujących się w tę ideę.