16.Biesiada Łososiowa i 11. Gonitwa Łososiowa w Gminie Dygowo

Za nami kolejna Biesiada i Gonitwa Łososiowa zorganizowana w ekstremalnych warunkach pogodowych, podobnie jak rok wstecz z tą różnicą ,że tym razem był upał 33-34 stopnie. W zawodach wędkarskich uczestniczyło 68 wędkarzy.  Wygrał Bronisław Kuźma z Kołobrzegu, który złowił troć o długości 54 cm. Ryba pływa dalej.  W zawodach sportowych Gonitwa Łososiowa  wzięło udział 41 zawodników (oficjalne wyniki). Zawody wygrał Marcin Trela z Lubawki  z wynikiem 01:10:55.

Tradycją biesiady w Dygowie jest serwowanie „Zupy Łososiowej po Dygowsku”.  Po oficjalnym otwarciu imprezy i wręczeniu nagród uczestnikom zawodów i konkursów wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk i przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński częstowali gości regionalnym przysmakiem.

Gmina Dygowo serdecznie dziękuje wszystkim , którzy pomagali w organizacji  wydarzenia.

Województwo Zachodniopomorskie, Bank Spółdzielczy w Białogardzie , Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, Klub Sportowy GROT Dygowo, Państwo Marta i Mariusz Kałuża , Sklep Wędkarski Michał Jania  , Jednostki OSP z Gminy Dygowo, Sołectwo Dygowo na czele  z sołtysem Wojciechem Galkiem.