Środki na drogi rowerowe w Gminie Dygowo zagwarantowane

W piątek 1 lipca w Koszalinie odbyła się Konferencja Prasowa, w której wziął udział również Wójt Gminy Dygowo Marek Zawadzki. Tematem konferencji było zatwierdzenie przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Koszalińsko – Kołobrzesko – Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego. Gmina Dygowo jest jedną z 19 gmin członkowskich Związku Międzygminnego, który funkcjonuje na mocy porozumienia międzygminnego. Zatwierdzenie Strategii oznacza, że gmina Dygowo ma już zagwarantowane środki w wysokości 2.113.020 zł z przeznaczeniem na budowę drogi rowerowej (artykuł  z 28 czerwca) o długości blisko 14 km od granicy z gminą Karlino   w miejscowości Mierzyn z odnogą do miejscowości  Skoczów,  przez Wrzosowo do Kłopotowa i tam do granicy z gminą Karlino (Lubiechowo) oraz z odnogą do Włościborza.  Gmina Dygowo przewiduje realizację tego zamierzenia w 2019 roku.