Gmina Dygowo rozpoczyna inwestycję za ponad 5 milionów złotych

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Gminy Dygowo podpisane zostały umowy na realizację inwestycji wodno-kanalizacyjnych w Dygowie.

Zadanie częściowe nr 1 etap I realizować będzie Przedsiębiorstwo „Hydrobudowa” Sp. ze o.o. z Sławna za kwotę 2.100.000 złotych. Zakres umowy obejmuje wykonanie sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w ulicy Zielonej, Brzozowej, Dębowej i Lipowej.

Zadanie częściowe nr 2 realizowane będzie przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „ARTEX” Sp. z o.o.  z Koszalina według założenia „zaprojektuj i wybuduj”. Wartość umowna zadania to kwota 3.100.000 złotych. Zakres umowy obejmuje zaprojektowanie i wykonanie sieci wodociągowej i sanitarnej w ulicy Kwiatowej, Malinowej i  Lawendowej.

Oba zadania maja termin realizacji 360 dni od daty podpisania umowy.

Inwestycja dofinansowana jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).