Trzy projekty z gminy Dygowo otrzymały dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego

29 czerwca 2023 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego w Kołobrzegu zostały podpisane miedzy innymi umowy na dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego na niżej wymienione zadania.

Uczniowski Klub Sportowy GROT Dygowo otrzymał dofinansowanie na organizację  Biesiady Łososiowej w Dygowie 15 lipca 2023 r.. Kwota dofinansowania 32.000,00 zł.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Przemienienia Pańskiego we Wrzosowie otrzymała dofinansowanie z na wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego oraz dokumentacji konserwatorskiej kościoła p.w. św. Andrzeja w Kłopotowie w kwocie 50.000,00 zł. Całkowita wartość opracowania dokumentacji wynosi 90.405 zł.

Gmina Dygowo otrzymała dofinansowanie na poprawę infrastruktury sportowej na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Dygowie w kwocie 30.000,00 zł. Całkowita wartość inwestycji 60.000,00zł.

Zakres obejmuje:

- zakup systemu nawadniającego murawę boiska sportowego;

- montaż nowych elementów  ogrodzenia oddzielającego poszczególne strefy sportowe;

- zakup i montaż dwóch wiat dla zawodników

- wymiana piłkochwytów.