GZOiK przeszedł do historii

Z dniem 1 stycznia 2016 roku zlikwidowana została jednostka budżetowa - Gminny Zespół Oświaty i Kultury w Dygowie. Wszyscy pracownicy byłego GZOiK zostali przejęci automatycznie przez Urząd Gminy i przyporządkowani do Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji oraz do Referatu Budżetu. Zadania wykonywane do tej pory przez GZOiK, będą realizowane przez Urząd Gminy. Decyzja o likwidacji jednostki spowodowana była trzema zasadniczymi  aspektami. Pierwsze to konieczność uporządkowania kwestii zarządzania świetlicami, boiskami i placami zabaw. Po drugie ,brakiem możliwości aplikowania o środki unijne przez jednostki budżetowe. Po trzecie ,zmianą ustawy o samorządzie gminnym, zgodnie z którą od 1 stycznia 2017 roku, obsługi finansowej szkół nie będą mogły prowadzić jednostki budżetowe gminy.
Aktualna struktura stanowisk Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji przedstawia się następująco:
- Kierownik Referatu – Sylwia Zaremba  (pokój nr 13)
- stanowisko ds. kadr, administracji i oświaty – Anna Lesiak  (pokój nr 11)
- stanowisko  ds. kultury, sportu i promocji – Magdalena Biełooka  (pokój nr 16)
- pracownicy świetlic wiejskich,
- kierowcy autobusów szkolnych