facebook_page_plugin
Najnowsze:

Historia z tej ziemi

"Paczka dla Bohatera" w Stojkowie

Wolontariusze  VII Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera odwiedzili w dniu dzisiejszym w Stojkowie kombatanta II wojny światowej Antoniego Wącka. Koordynatorka akcji Magda Wrabel i zuchy – Daniel i Julian z 50 Gromady Zuchowej Tupot Stu Stóp z Dygowa ,wręczyli panu Antoniemu paczkę z darami. Spotkanie było także okazją do wysłuchania żywej historii o szlaku bojowym ,który pan Antoni (92 l.) rozpoczął w 1944 roku jako osiemnastoletni chłopiec. Przywołane zostały  wspomnienia związane z walkami o Kołobrzeg  i zakończenia wojny w Berlinie. Pan Antoni Wącek w 2015 roku został mianowany przez Prezydenta RP na stopień podporucznika Wojska Polskiego.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.
Gmina Dygowo: portal użyteczny: www.gminadygowo.pl