Pustary

Pustary kultywują tradycję wicia wieńca dożynkowego

W minionym roku kibicowaliśmy gromadzie z Pustar ,która  po raz pierwszy w historii sołectwa wiła wieniec dożynkowy i wystawiła go na Dożynkach Gminnych. W tym roku sołectwo bogatsze o  ubiegłoroczne doświadczenie nie kryje aspiracji na wysokie miejsce w konkursie ogłoszonym przez Gminę Dygowo na najpiękniejszy wieniec. Sołtys Krzysztof Siuciak z grupą Pań przygotowują dzieło ,które trzeba przyznać ma bardzo nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne, do których dzisiaj mocowane były bukieciki zbóż.  W sprawnych rękach pracującej ekipy dzieło staje się godne wystawy dożynkowej i kto wie czy nie tej na poziomie podium.