• "BISTRO 2 w 1" w Dygowie otwarte. Specjalność pizza i kebab

    W Dygowie przy ulicy Kołobrzeskiej uruchomiony będzie od 1 lipca punkt gastronomiczny BISTRO 2 w 1. Specjalność zakładu to pizza i kebab, które będzie można zamówić telefonicznie. Na terenie Dygowa  powyżej zamówienia za 25 zł dowóz gratis, poza Dygowem dowóz do 10 km za odpowiednią opłatą lub ilości zamówienia.

    Godziny Otwarcia:

    wtorek - czwartek 13-21

    piatek - sobota 13-22

    niedziela 14-21

    bistro-2-w-1-dygowo-pizza-kebab-

  • Biblioteki w Dygowie i Wrzosowie otwarte

    Informujemy, że Biblioteki w Dygowie i  we Wrzosowie od 5 maja są otwarte dla czytelników. Biblioteki funkcjonują wyłącznie w zakresie wypożyczenia i zwrotów książek, bez wolnego dostępu do półek i stanowisk komputerowych.

    biblioteka-dygowo-

  • W marcu zbiórka wielkogabartytów oraz opon na terenie gminy Dygowo. Harmonogram

    W dniach od 1 do 3 marca 2019 r. na placu targowym przy ul. Kolejowej w Dygowie
    będzie prowadzona zbiórka zużytych opon (wyłącznie z samochodów osobowych).

    Wielogabaryty oraz odpady budowlano- remontowe będą zbierane w marcu wg poniższego harmonogramu.

  • "Pomerania" wśród pierwszych partnerów Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca

    Kołobrzeska Karta Mieszkańca ma już swoich pierwszych partnerów. Jak powiedziała Prezydent Miasta Anna Mieczkowska: „Bardzo się cieszę, że w tak krótkim czasie udało się nam wdrożyć program, który otwiera nowe możliwości dla Kołobrzegu. Udało się nam zaprosić do współpracy wiele stron, system, który tworzymy będzie przede wszystkim stwarzał warunki do wspólnej promocji, ale też po prostu ułatwi życie mieszkańcom Kołobrzegu”.

    Od dnia 15 czerwca 2019 r. mieszkańcy będą mogli składać wnioski o przyznanie karty mieszkańca. Kołobrzeska Karta Mieszkańca, zgodnie z uchwałą Rady Miasta, będzie obowiązywała od 1 lipca. Dziś Prezydent Miasta ogłosiła start naboru na partnerów karty mieszkańca. Zaproszenie do wspólnego programu skierowane jest do firm i instytucji, niezależnie od sektora i wielkości. Wnioski można składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta, można też przesłać je mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Lokalni przedsiębiorcy, którzy przyłączą się – będą mieli szansę na własną promocję. Każdy uczestnik programu będzie mógł posługiwać się znakiem: Tu honorujemy Kołobrzeską Kartę Mieszkańca.

    Partnerzy, którzy już zgłosili się do udziału w programie to:

    Regionalne Centrum Kultury

    Pomerania Fun Park

    Muzeum Oręża Polskiego

    Latarnia Morska – Latarnia Cafe

    Sigma Taxi

    Kuźnia

    Coffeedesk

    Onas – Instytut Piękna

    Wichłacz Grill – House

    Wszystkie informacje wraz ze wzorem wniosku znajdują się na stronie www.kolobrzeg.pl w zakładce Kołobrzeska Karta Mieszkańca.

  • 10 lat probostwa ks. Piotra Niedźwiadka w Dygowie (wywiad)

    19 września Proboszcz Parafii Dygowo - ks. dziekan Piotr Niedźwiadek ,obchodził 10-lecie objęcia probostwa w Dygowie. Obowiązki duszpasterza i administratora parafii ks. Piotr wypełnia zgodnie z zasadą: Tak mnie nauczono ,że trzeba wypełniać swoje obowiązki i zawsze przed Bogiem, Kościołem i historią trzeba za nie odpowiadać.

    Proboszcz podkreśla nieocenione wsparcie grup duszpasterskich parafii ,wśród których szczególnie modlitwy Wspólnota Żywego Różańca przynoszą żywe efekty. Jak twierdzi: Nie ma nigdy modlitwy nie wysłuchanej.

    Więcej dowiemy się z wywiadu z ks. Proboszczem, w którym podsumował dekadę posługi duszpasterskiej w Dygowie.

  • 10. Bal Seniorów z Gminy Dygowo

    Już dziesiąty raz Gmina Dygowo- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Ludziom  Niepełnosprawnym i Potrzebującym Opieki ,,Senior’’, zorganizowały Bal Seniora. Inicjatywa zapoczątkowana w 2010 roku przez prezesa stowarzyszenia „Senior” Antoniego Bernatowicza  i ówczesnego wójta Gminy Dygowo Marka Zawadzkiego ma się bardzo dobrze i cieszy nie słabnącym zainteresowaniem. Zapisy na to wydarzenie rozpoczynają się i kończą  się w dniu , w którym się rozpoczęły.

    Formuła tej imprezy została od ubiegłego roku wzbogacona o grupowy taniec seniorów. W 2018 roku bal rozpoczął polonez a w tym roku walc. Walca, króla tańców salonowych , mimo ogromnej tremy dziewięć par seniorów na czele których stał wójt Grzegorz Starczyk i kierowniczka GOPS-u Wioleta Dzwolak,  wykonano z wielką atencją i gracją jednocześnie.  O przygotowanie choreograficzne zadbał w tym roku Zbigniew Kozak.

    Zapraszam do obejrzenia fotogalerii  jak również materiału wideo gdyż materiał wzajemnie się uzupełnia.

  • 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

    W dniu dzisiejszym obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach.

    dygowo-jan-pawel-ii-100-lat-urodziny

    dygowo-popiersie-jan-pawel-ii-

  • 102. rocznica odzyskania niepodległości. Obchody w Dygowie z pandemią w tle

    Święto Dnia Niepodległości w Dygowie , ze względu na pandemię koronawirusa ,miło  charakter symboliczny. Punktualnie o godzinie dwunastej ,na Placu Wolności wciągnięto na maszt flagę państwową,  odśpiewano dwie zwrotki hymnu i złożono wiązankę kwiatów przy pomniku  Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej.

    W uroczystości udział brali: Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk, Przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński, proboszcz Parafii Dygowo, ks. Piotr Niedźwiadek oraz druhowie asysty honorowej z OSP Dygowo.

    Na zakończenie skromnej uroczystości głos zabrał Wójt Gminy Dygowo.

  • 14. Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dygowo (foto)

    W Dygowie na hali sportowej rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dygowo. To wydarzenie rekreacyjno- sportowe ma już długą historię. Po raz pierwszy turniej rozegrano w 2004 roku i biorą w nim udział kobiety i mężczyźni zaprzyjaźnionych drużyn  powiatu kołobrzeskiego i białogardzkiego. W tym puchar wójta po raz drugi z rzędu zdobyły Panie z Grota Dygowo. Ich finałowy pojedynek z siatkarkami Wikinga Rymań dostarczył kibicom ogromu sportowych emocji. Panom z Grota Dygowo nie udało się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku i finałowym pojedynku musieli uznać wyższość Orła Gryfice.

  • 15. Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dygowo (fotogaleria)

    7 marca rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Dygowo.  Jubileuszowe rozgrywki wygrały Kocury Wrzosowo. Kolejne miejsca zajęli: OSP Piotrowice, OSP Dygowo i Lejdis.

    Tradycyjnie na zakończenie turnieju podsumowano tegoroczne rozgrywki Gminnej Ligi Piłki Siatkowej.

    1.       Herosi

    2.       OSP Piotrowice

    3.       Lejdis

    4.       Kocury Wrzosowo

    5.       OSP Dygowo

    Najlepsi zawodnicy  z drużyn GLPS:

    1.       Herosi- Arek Bugajczyk

    2.       OSP Piotrowice – Mateusz Marczyk

    3.       Lejdis – Agnieszka Dopart

    4.       Kocury Wrzosowo – Przemek Krejner

    5.       OSP Dygowo – Marcin Tekiel

    Najlepsza zawodniczka i zawodnik GLPS: Emilia Sielicka i Janusz Skarapada.

    Nagrody turnieju i GLPS wręczał wójt Grzegorz Starczyk i prezes Grota Monika Maj.

  • 16.Biesiada Łososiowa i 11. Gonitwa Łososiowa w Gminie Dygowo

    Za nami kolejna Biesiada i Gonitwa Łososiowa zorganizowana w ekstremalnych warunkach pogodowych, podobnie jak rok wstecz z tą różnicą ,że tym razem był upał 33-34 stopnie. W zawodach wędkarskich uczestniczyło 68 wędkarzy.  Wygrał Bronisław Kuźma z Kołobrzegu, który złowił troć o długości 54 cm. Ryba pływa dalej.  W zawodach sportowych Gonitwa Łososiowa  wzięło udział 41 zawodników (oficjalne wyniki). Zawody wygrał Marcin Trela z Lubawki  z wynikiem 01:10:55.

    Tradycją biesiady w Dygowie jest serwowanie „Zupy Łososiowej po Dygowsku”.  Po oficjalnym otwarciu imprezy i wręczeniu nagród uczestnikom zawodów i konkursów wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk i przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński częstowali gości regionalnym przysmakiem.

    Gmina Dygowo serdecznie dziękuje wszystkim , którzy pomagali w organizacji  wydarzenia.

    Województwo Zachodniopomorskie, Bank Spółdzielczy w Białogardzie , Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, Klub Sportowy GROT Dygowo, Państwo Marta i Mariusz Kałuża , Sklep Wędkarski Michał Jania  , Jednostki OSP z Gminy Dygowo, Sołectwo Dygowo na czele  z sołtysem Wojciechem Galkiem.

  • 20 lat temu w Dygowie odsłonięto tablicę poświęconą Osadnikom II Wojny Światowej

    3 maja 2002 roku, koło Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Dygowie ,zrealizowało ideę upamiętnienia pierwszych osadników ziem zachodnich po II Wojnie Światowej. Na skwerze przy ulicy Kołobrzeskiej w Dygowie posadowiony został kamień , a na nim umieszczono tablicę pamiątkową o treści: PAMIĘCI OSADNIKÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ MIESZKAŃCY GMINY DYGOWO, 3 MAJA 2002. Pierwotnie związek planował  umieszczenie dwóch tablic pamiątkowych w kościołach w Dygowie i Wrzosowie.  Wniosek w tej sprawie wpłynął do urzędu gminy 29 listopada 2001 roku.  Koncepcja jednak zmieniła się i 29 stycznia 2002 roku zarząd gminy przychylił się pozytywnie do wniosku związku kombatantów, który zakładał  umieszczenie tablicy pamiątkowej na skwerze przy ulicy Kołobrzeskiej. Gmina Dygowo wyraziła zgodę na ufundowanie tablicy. Wykonanie dzieła zlecono artyście Romualdowi Wiśniewskiemu.

    Niestety , mimo tak nie odległej przeszłości więcej informacji dotyczących powstania tablicy pamiątkowej nie posiadamy. Koło związku kombatantów w Dygowie już nie istnieje. Archiwa ZKRPiBWP w Szczecinie i Koszalinie nie zwierają żadnych informacji dotyczących tego tematu. Pozostały tyko protokoły z posiedzenia Zarządu Gminy Dygowo ze wzmiankami , o których wspomniałem wyżej. Na szczęście w archiwum gminnym pozostały fotografie z uroczystości odsłonięcia tablicy 3 maja 2002 roku. Na podstawie zdjęć powstał materiał wideo , który obrazuje przebieg uroczystości: Msza św. w kościele parafialnym w Dygowie, przemarsz uczestników uroczystości ulicą Główną na skwer przy ulicy Kołobrzeskiej,  przemówienie wójta Stefana Lange, przecięcie wstęgi przez samorządowców i kombatantów , poświęcenie tablicy przez ks. Ireneusza Żejmo (1957-2020) , akademię zorganizowaną w nieistniejącym już Domu Kultury w Dygowie.

     Po związku kombatantów koła w Dygowie pozostał sztandar, który przechowywany jest w szkole podstawowej w Dygowie. Z okazji 20-lecia odsłonięcia tablicy pamiątkowej Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo wypożyczyło chorągiew ,aby harcerze  z Dygowa prezentowali go podczas uroczystości rocznicowej przy głazie z tablicą. Skład pocztu sztandarowego z 2002 roku widoczny na zdjęciach archiwalnych to od lewej: Tadeusz Wrzyszcz (1926-2015), Jan Malak (1915-2007), Kazimierz Budziński (1927-2021).

    Przygotowując ten materiał rozmawiałem z osobami , które pamiętają wydarzenie związane z odsłonięciem tablicy poświęconej osadnikom. Wszyscy rozmówcy podkreślali ,że orędownikiem przedsięwzięcia był Jan Olbryś ( 1921-2009)- przewodniczący koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Dygowie.

    jan-olbrys-Tu kilka słów o Honorowym Obywatelu Gminy Dygowo ( Akt nadania Rady Gminy Dygowo z 27.02.1995 r). Przed wybuchem II Wojny Światowej Jan Olbryś wojny uczył się w szkole podoficerskiej w Koninie . Żołnierz kampanii wrześniowej 1939 roku, którą zakończył 18 września pod Tarnopolem. W czasie wojny przebywał w niewoli w Żaganiu. W 1946 r. przyjechał do Kołobrzegu. Następnie przeprowadził się do Jazów , gdzie przez wiele lat był w tamtejszej szkole  nauczycielem. Był radnym Gminnej Rady Narodowej w Dygowie przez trzy kadencje w latach 1978 - 1988. Był również radnym Powiatowej Rady Narodowej w Kołobrzegu. W 2004 roku otrzymał od Rady Miejskiej w Kołobrzegu tytuł „Zasłużony dla Miasta Kołobrzegu”. Zasiadał w zarządach organizacji kombatanckich, Klubu Pioniera, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Związku Nauczycielstwa Polskiego. Był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany.

    W dniu dzisiejszym z inicjatywy Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo upamiętniono 20 rocznicę odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Osadnikom II Wojny Światowej. Przedstawiciele organizacji w osobach: Marek Kawęcki, Zbigniew Drewniak i Edyta Wojciechowska złożyli okolicznościowa wiązankę z biało-czerwonych kwiatów i zapalili znicze. Kwiaty złożyli również Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk i Przewodniczący Rady Gminy Dygowo , Jerzy Leszczyński. Tę małą uroczystość uświetniła obecność harcerzy i zuchów z Dygowa: 75 Drużyny Harcerskiej Globina i 50 Gromady Zuchowej TUPOT STU STÓP. Harcerze honorowo na czas złożenia kwiatów przy tablicy pamiątkowej wystawili poczet ze sztandarem nie istniejącego już koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Dygowie.

  • 20.Sesja Nadzwyczajna Rady Gminy Dygowo

    W dniu dzisiejszym w świetlicy wiejskiej w Dygowie odbyła sesja nadzwyczajna Rady Gminy Dygowo. Posiedzenie przeprowadzono na wniosek Wójta Gminy Dygowo w celu podjęcia ważnych uchwał. Obrady odbyły się wg następującego porządku:

    1. Otwarcie Sesji.

    2. Podjęcie uchwały w sprawie:

    1) uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Dygowo w części obrębów ewidencyjnych Dygowo i Piotrowice,

    2) zmian w budżecie gminy na 2021 rok,

    3) zatwierdzenia Planu Odnowy Miejscowości Kłopotowo w Gminie Dygowo na lata 2021-2028.

    3. Zakończenie obrad.

  • 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody w Dygowie

    Na Placu Wolności w Dygowie odbyły się obchody rocznicowe uchwalenia Konstytucji  3 Maja 1791 roku. O godzinie dwunastej wciągnięto na masz flagę państwową i odśpiewano dwie zwrotki hymnu. Delegacje złożyły kwiaty przy pomniku  Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej.: Wójt Gminy Dygowo- Grzegorz Starczyk, Przewodniczący Rady Gminy – Jerzy Leszczyński , ks. Tomasz Ewertowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeg- Artur Wasiewski i Radny Powiatu Kołobrzeg Robert Jaruzel. Poczty sztandarowe wystawiły jednostki OSP Czernin, Dygowo i Wrzosowo.

    Mszę Św. w intencji Ojczyzny odprawił ks. Tomasz Ewertowski.

  • 25.Sesja Rady Gminy Dygowo (wideo)

    W świetlicy wiejskiej w Dygowie odbyły się obrady XXV Sesji Rady Gminy Dygowo. Porządek obrad:

    1. Otwarcie Sesji.

    2. Zgłaszanie interpelacji.

    3. Informacja z działalności Wójta.

    4. Przedstawienie analizy Przewodniczącego Rady Gminy Dygowo w sprawie złożonych oświadczeń majątkowych.

    5. Przedstawienie analizy Wójta Gminy Dygowo w sprawie złożonych oświadczeń majątkowych

    6. Podjęcie uchwał w sprawach:

    1) zmian w budżecie gminy na 2021 rok,

    2) określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości,

    3) nieodpłatnego nabycia nieruchomości,

    4) zmiany uchwały Nr XV/106/20 Rady Gminy Dygowo z dnia 31 stycznia 2020 roku

    w sprawie wysokości opłat za zajęcie pasa drogowego,

    5) nadania nazwy ulicy na terenie miejscowości Dygowo,

    6) nadania nazwy ulicy na terenie miejscowości Dygowo,

    7) zmiany uchwały Nr XXI/172/21 Rady Gminy Dygowo z dnia 24 marca 2021 roku

    o przystąpieniu do sporządzenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dygowo,

    8) zmiany uchwały Nr XIX/159/20 z dnia 18 grudnia 2020 roku w sprawie przystąpienia

    do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Dygowo

    w części obrębu ewidencyjnego Dygowo,

    9) zmiany w Uchwale Nr XIII/90/19 Rady Gminy Dygowo z dnia 21 listopada 2019 roku

    w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Dygowo,

    10) zmiany w Uchwale Nr XIII/91/19 Rady Gminy Dygowo z dnia 21 listopada 2019 roku

    w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów

    w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi,

    11) zmiany regulaminu określającego wysokość dodatków i innych składników wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Gminę Dygowo.

    7. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.

    8. Wolne wnioski.

    9. Zakończenie obrad.

  • 26 lat działalności Piekarni J. Trojanowski w Dygowie

    Piekarnia na Placu Wolności w Dygowie przez kilka dekad prowadziła działalność pod zarządem Gminnej Spółdzielni. Świadczenie usług piekarniczych zaprzestała w maju 1994 roku. W tym samym roku kolejnym właścicielem piekarni został pan Jarosław Trojanowski. Budynek zanim uzyskał dzisiejszy wygląd przeszedł gruntowny remont. Piekarnia otrzymała nowe maszyny piekarnicze i wyposażenie. Używany wcześniej węgiel do palenisk piecowych zastąpił gaz ziemny. 1 września 1996 roku pierwsze wyroby piekarnicze i półcukiernicze trafiły na stoły mieszkańców Dygowa i sąsiednich miejscowości. Piekarnia w Dygowie jest zakładem rzemieślniczym , w którym produkcja oparta jest na tradycyjnych recepturach i ręcznej obróbce ciasta. Każdy bochenek i bułka jest obrabiana rękoma  piekarza. W prowadzeniu piekarni pomagają również małżonka pana Jarosława i syn.

    Dzięki uprzejmości pana Jarosława Trojanowskiego odwiedziłem z kamerą piekarnię w Dygowie i mogłem sfilmować cały proces produkcji chleba, poznać rytm pracy i klimat piekarni.

    piekarnia-j-trojanowski-dygowo-

    piekarnia-dygowo-

  • 29 i 30 września ulica Główna w Dygowie zamknięta!

    Generalny wykonawca przebudowy ul. Głównej w Dygowie Firma STRABAG informuje, że w dniach 29-30 września zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego, odcinek przebudowywanej drogi oraz wszystkie boczne wjazdy z ulic przyległych. W tych dniach będzie układana ostatnia warstwa asfaltu i jakikolwiek ruch pojazdów nie będzie możliwy.

  • 3 Maja w Gminie Dygowo. Wspomnienia obchodów lat minionych

    W tym roku ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa  nie celebrujemy Święta Narodowego Trzeciego Maja. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku w gminie Dygowo miały w minionych latach z uroczysty charakter.  Poniżej fotogaleria z uroczystości począwszy od roku 2002.

    Fotografie Kazimierz RatajczykDygowo_3_MajaFotografie Zbigniew Drewniak

    Dygowo 3 Maja 2015 rok

    Dygowo 3 Maja 2016 rok

    Dygowo 3 Maja 2017 rok

    Dygowo 3 Maja 2018 rok

    Dygowo 3 Maja 2019 rok

    Pomnik-Osadnikow-II -Wojny-Swiatowej-w-DygowiePomnik Osadników II Wojny Światowej w Dygowie. Głaz z tablicą pamiątkową maj 2020 r..  Fot. Marek Kawęcki

  • 40. sesja Rady Gminy Dygowo

    W świetlicy wiejskiej w Dygowie przy ulicy Ogrodowej 14 odbyła się 40 Sesja Rady Gminy Dygowo. Porządek obrad odbył się wg następującego porządku:

    1. Otwarcie sesji.

    2. Zgłaszanie interpelacji.

    3. Informacja z działalności Wójta.

    4. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Gminę Dygowo za rok 2022.

    5. Podjęcie uchwał w sprawach:

    1) zmian w budżecie Gminy Dygowo na 2023 rok,

    2) zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Dygowo na lata 2023-2033,

    3) przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Dygowo na 2023 rok”,

    4) ustalenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy, za usługi w zakresie odbioru odpadów komunalnych oraz za usługi opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych,

    5) przyjęcia  Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Dygowo na lata 2023-2028,

    6) zmiany Uchwały Nr XXXIX/312/18 Rady Gminy Dygowo z dnia 13 września 2018 roku w sprawie ustalenia dla terenu Gminy Dygowo maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych do spożycia w miejscu i poza miejscem sprzedaży, zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz ustalenia odstępstw od zakazu spożywania napojów alkoholowych w określonym miejscu,

    7) wyposażenia w dodatkowy majątek Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Dygowie.

    6. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.

    7. Wolne wnioski.

    8. Zakończenie obrad.