• Dotacje dla gminnych klubów sportowych

  Gmina Dygowo przyznała dotacje na działalność sportową w 2022 roku. Wójt Grzegorz Starczyk podpisał  umowy z przedstawicielami klubów sportowych działających na terenie gminy Dygowo.

  Wysokość przyznanych dotacji: WKS Rasel Dygowo 170 000 zł, KS Perła Gmina Dygowo 70 000 zł, GKP Wrzos Wrzosowo 45 000 zł, Klub Kolarski Ziemia Kołobrzeska 20 000 zł i UKS Grot Dygowo 15 000 zł.

 • Klub Sportowy Perła Dygowo z pasją do piłki nożnej

  W 2021 roku rozpoczął działalność Klub Sportowy Perła Gmina Dygowo. Stowarzyszenie  powstało z myślą o dzieciach z gminy Dygowo ,aby mogły odkrywać pasję do piłki nożnej. Celem zespołu trenerskiego jest  zaszczepienie młodym ludziom zamiłowania do aktywności sportowej oraz nauki gry zespołowej w futbol. Poza tym piłka nożna to dla dzieci znakomita zabawa i relaks. W materiale wideo prezes klubu Sebastian Iwicki i jeden z trenerów Łukasz Wiśniewski przedstawiają po krótce działalność KS Perła na terenie gminy Dygowo.

 • Klub Sportowy Perła Gmina Dygowo: miejsce, gdzie młodzi piłkarze mogą rozwijać swoje umiejętności

  Od ponad trzech lat Klub Sportowy Perła Gmina Dygowo z pasją i zaangażowaniem szkoli dzieci i młodzież z gminy Dygowo w piłce nożnej. Klub, który powstał z myślą o rozwijaniu talentów sportowych oraz propagowaniu zdrowego stylu życia, obecnie prowadzi pięć grup szkoleniowych, w których trenuje łącznie 65 młodych miłośników piłki nożnej.

  W nadchodzącym sezonie do istniejących grup dołączy kolejna – starszych trampkarzy. Jak podkreśla trener Łukasz Wiśniewski, to sami zawodnicy zgłosili chęć uczestnictwa w akademii piłkarskiej. To ogromne wyróżnienie i dowód na to, że praca szkółki jest doceniana przez młodzież i daje możliwość rozwijania sportowych pasji. Docenia to również samorząd Gminy Dygowo oraz rodzice dzieci i młodzieży.

  Klub Sportowy Perła Gmina Dygowo to miejsce, gdzie młodzi piłkarze mogą realizować swoje marzenia i rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów.

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, w którym wiceprezes i trener szkółki KS Perła Gmina Dygowo, Łukasz Wiśniewski, opowiada o minionym sezonie oraz planach na przyszłość.

 • Kluby sportowe Gminy Dygowo otrzymały wsparcie finansowe

  Gmina Dygowo przyznała dotacje na działalność sportową klubom z gminy Dygowo. Przekazanie wsparcie finansowe jest kluczowe dla rozwoju tych klubów. W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk podpisał umowy z przedstawicielami klubów. Oto kwoty przyznanych dotacji:

  WKS Rasel Dygowo: 100 tys. zł

  KS Perła Gmina Dygowo: 70 tys. zł

  GKP Wrzos Wrzosowo: 30 tys. zł

  W trakcie spotkania omówiono również sytuację w klubach. Żaden z klubów nie zgłaszał istotnych problemów. Rozmawiano również na temat potencjalnych środków z budżetu państwa za frekwencję w wyborach parlamentarnych.

   

 • KS Perła Gmina Dygowo na turnieju Gwardyjka Cup 2023

  W niedzielę na hali Gwardii w Koszalinie drużyna KS Perła Gmina Dygowo  wzięła udział w turnieju organizowanym przez KS Gwardia Koszalin. Podopieczni trenera Sławomira Konarskiego w roczniku 2013 i młodsi zaprezentowali się znakomicie. W grupie zagrali z Bałtykiem Koszalin, Gwardią Koszalin II oraz z Szakalami Świeszyno I. Bilans to 2 zwycięstwa i jeden remis. Prawdziwe emocje zaczęły się w półfinale , remis z Unią Białogard 0:0, następnie karne  3:2 i finał!  W finale prowadzenie z Gwardią Koszalin 1:0, wyrównanie na 1:1 i ponownie karne na korzyć Perły 4:3. Fantastyczna postawa chłopców, wielkie gratulacje!

   

 • KS Perła Gmina Dygowo stawia na szkolenie młodych miłośników piłki nożnej

  Mamy w gminie Dygowo organizację w postaci  Klubu Sportowego  Perła Gmina Dygowo, która w  stu procentach opiera swoją działalność na promocji piłki nożnej  wśród dzieci i młodzieży. Szkolenie młodych miłośników piłki nożnej prowadzone jest od ubiegłego roku.

  Jak minął sezon szkoleniowy 2021/2022 opowiedzieli trenerzy Perły-  Wojciech Hryciów i Łukasz Wiśniewski oraz prezes klubu Sebastian Iwicki. W podcaście poruszone zostały również aspekty związane z dostępnością infrastruktury sportowej w gminie Dygowo w skali prowadzonej przez Perłę działalności.

 • KS Perła Gmina Dygowo zaprasza na treningi

  Klub Sportowy Perła Gmina Dygowo wznawia treningi w najmłodszych kategoriach wiekowych. Harmonogram treningowy zajęć na nadchodzący tydzień przedstawia się następująco:

  1.Grupa Wrzosowo trener Wiśniewski Łukasz zajęcia odbywać się będą w poniedziałek, środa, piątek godzina 16:00 na sali gimnastycznej SP Wrzosowo.

  (Zajęcia aktualnie będą odbywać się bez podziału na grupy więc zaczynamy tak jak do tej pory)

  2.Grupa Dygowo:trenerzy Wojciechowski Andrzej, Konarski Sławomir. Trening w poniedziałek o godzinie 16:00

  W tym dniu zapraszam na zajęcia wszystkich podopiecznych trenerów o przyjscie na trening w celu podzielenia grupy na Orlik /Żak w rocznikach 2011/12 oraz 2013/14/15 (zawodnicy z Dygowa , Wrzosowo aktualnie bez podziału na grupy)

  Dlatego przedstawiam harmonogram na poniedziałek a kolejne dni treningowe przekażą trenerzy po przeanalizowaniu frekwencji i kadry zespołu.

  3.Grupy treningowe trenera Wojtka Hryciów zajęcia rozpoczną w kolejnym tygodniu - informacja zostanie przekazana oficjalnie na grupie z kilkudniowym wyprzedzeniem.

  Inne informacje odnośnie meczy sparingowych , turniejów przekazane zostaną na treningach przez opiekunów grup.

  Zapraszamy na zajęcia!

  Pozdrawiamy. KS PERŁA Gmina Dygowo.

 • KS Perła Gmina Dygowo. Szkolimy przyszłych mistrzów piłki nożnej!

  Brzmi to bardzo górnolotnie, ale trenerzy w szkółce piłkarskiej KS Perła Gmina Dygowo dokładnie tak do tego podchodzą, podkreślają: gdybyśmy w to nie wierzyli nie wykonywalibyśmy tej pracy. Szkolenie piłkarzy formatu ekstraklasy to proces wieloletni i zaczyna się właśnie na Orlikach i szkolnych salach sportowych. Wiadomo, wszyscy nie będą mistrzami piłki nożnej , ale kształtowanie nawyków sportowych, budowanie postaw liderów i autorytetu to dobry zaczyn w przyszłość,  w każdym aspekcie życia.

  Klub Perła prowadzi działalność na terenie gminy Dygowo już dwa lata. Jest to stowarzyszenie sportowe, które popularyzuje szeroko rozumiane nawyki sportowe wśród dzieci oraz kształci w sztuce gry w piłkę nożną poprzez treningi i udział w różnego rodzaju turniejach.

  W materiale wideo prezes KS Perła Gmina Dygowo, Sebastian Iwicki oraz trener , członek zarządu klubu Łukasz Wiśniewski przedstawiają bieżąca działalność klubu. Zarejestrowane są także fragmenty treningu młodych zawodników , który prowadzi Sławomir Konarski.

 • Młodzi zawodnicy z gminy Dygowo na turnieju Arkonia CUP 2022

  KS Perła Gmina Dygowo brała udział w turnieju Arkonia CUP 2022 w Szczecinie dla rocznika 2013. Drużyna rozgrywała  mecze ze szczecińskimi drużynami, między innymi z AP Pogoń Szczecin,  Stal Szczecin oraz z dwoma zespołami Arkoni.

  Zarząd KS Perła Gmina Dygowo serdecznie dziękuje trenerowi Arkonii Szczecin Marcinowi Ziółkowskiemu za zaproszenie do udziału w turnieju. Udział młodych zawodników  z gminy w tego typu imprezie sportowej to ogromna nauka. Mecze z silnymi rywalami  dają pewność siebie i podnoszą ambicje sportowe.

 • Oldboje Gminy Dygowo- pasja do piłki nożnej nie zna granic wiekowych

  Drużynę piłkarską oldbojów gminy Dygowo tworzą w większości byli zawodnicy , którzy zakończyli już piłkarską przygodę w klubach różnych lig. Mentalnie z piłki się nie wyrasta i pasja pozostaje na całe życie, jak mówi członek zarządu Perły ,Wojciech Hryciów , to taki fanatyzm. Oldboje z Dygowa udowodnili ,że zamiłowanie do piłki i rywalizacja sportowa nie zna wieku. W minionym już sezonie rozgrywek II ligi uplasowali się na drugim miejscu i awansowali do I ligi oldbojów województwa zachodniopomorskiego!

  Zapraszam do wysłuchania podcastu , w którym prezes KS Perła Gmina Dygowo Sebastian Iwicki i członek zarządu , Wojciech Hryciów ,omówili działalność oldbojów w gminie ,posumowali minione rozgrywki drugoligowe oraz podzielili się planami na przyszły sezon.

 • Remis oldbojów gminy Dygowo

  Drużyna oldbojów KS Perła Gmina Dygowo rozegrała na stadionie w Dygowie mecz 16 kolejki II ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów. Przeciwnikiem Perły była drużyna z Łobza ,Oldboje Światowid 63. Mecz zakończył się remisem 2-2. Oldboje Gminy Dygowo zajmują w tabeli 5 miejsce wśród 13 zespołów.

   

 • Skrzaty i Orliki na turnieju piłki nożnej w Dygowie

  Na kompleksie sportowym w Dygowie zorganizowany został przez Klub Sportowy Perła Gmina Dygowo turniej piłki nożnej  Skrzatów oraz Orlików starszych.  Wydarzenie było wspierane przez Nadleśnictwo Gościno, Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu i Gminę Dygowo. Nagrody uczestnikom turnieju wręczali Paweł Starczyk –leśniczy Nadleśnictwa Gościno ,Artur Wasiewski- wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeg oraz Łukasz Wiśniewski – członek zarządu i trener KS Perła Gmina Dygowo.

 • Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Dygowo

  W niedzielę 28 sierpnia na kompleksie sportowym w Dygowie rozegrany został wakacyjny turniej o Puchar Wójta Gminy Dygowo ,w którym uczestniczyli najmłodsi miłośnicy piłki nożnej. Ponad 140 zawodników z 7 klubów rywalizowało w kategoriach wiekowych 2012/13 oraz 2014/15. W turnieju udział brały: KS PERŁA Gmina Dygowo -2 zespoły , GKS Bieliki Stare Bielice - 4 zespoły, Szakale Świeszyno - 2 zespoły ,MKP Kotwica Kołobrzeg -2 zespoły , AP Kotwica Kołobrzeg -2 zespoły ,KS Warszawiak Warszawa,  Olimp Gościno.

  Tylko połowa turnieju odbyła się w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Opady deszczu pokrzyżowały założenia organizacyjne , ale nie złamały ducha rywalizacji. Zawodnicy w strugach deszczu dokończyli rozgrywki.  Zakończenie turnieju, ze względu na utrzymujący się deszcz  odbyło się na szkolnej sali gimnastycznej. Podczas zakończenia turnieju obecny był Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk, który wręczył zawodnikom medale i pamiątkowe puchary.