• „Razem dla DPS". Wsparcie dla DPS w Piotrowicach

  Dom Pomocy Społecznej w Piotrowicach ,otrzymał wsparcie finansowe do walki z epidemią COVID-19, w ramach projektu grantowego Urzędu Marszałkowskiego „RAZEM dla DPS”. Na dziedzińcu DPS-u w Piotrowicach umowę podpisali: Anna Bańkowska - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego , Antoni Bernatowicz - prezes Stowarzyszenia SNIOR , jednocześnie dyrektor DPS Piotrowice oraz skarbnik stowarzyszenia Monika Zielińska.

  Wysokość grantu to kwota 85 550 złotych.

  dps-piotrowice

  dps-piotrowice

  dps-piotrowice

 • Alpakoterapia w Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach

  Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z alpakami. Złota i Riczi – urocze zwierzęta cieszyły wszystkich swoją obecnością. Kontakt z alpakami , karmienie , głaskanie i przytulanie miał w założeniu oddziaływać terapeutycznie. Tak też było. Mieszkańcy podczas alpakoterapi byli w dobrym nastroju, na twarzach gościł uśmiech. Opiekunowie zwierząt opowiadali jak trzeba zajmować się alpakami, co zwierzęta lubią, a czego nie lubią. Zachęcali wszystkich do karmienia marchewkami , co umożliwiło głaskanie i dotykanie alpak.  

 • Były podziękowania i łzy wzruszenia. Zmiany w zarządzie stowarzyszenia „Senior”

  W Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Ludziom Niepełnosprawnym i Potrzebującym Opieki „Senior”. Zarząd organizacji przedstawił roczne sprawozdanie finansowe i merytoryczne za rok 2021. Sprawozdania przyjęto jednogłośnie i  na wniosek Komisji Rewizyjnej udzielono zarządowi absolutorium.

  Następnie odbyły się wybory uzupełniające skład zarządu w miejsce zmarłego Zdzisława Sobańskiego i rezygnujących z działalności stowarzyszeniowej  Małgorzaty Borowskiej i Tadeusza Lewandowskiego. Prezes Antoni Bernatowicz i skarbnik Monika Zielińska podziękowali Pani Małgorzacie i Panu Tadeuszowi za prawie piętnaście lat działalności na rzecz Stowarzyszenia Senior. Była to chwila , kiedy łzy wzruszenia powiedziały więcej niż jakiekolwiek słowa.

  W głosowaniu tajnym do zarządu wybrano: Roberta Jaruzela, Martę Minkiewicz i Dariusza Wojciechowskiego. Następnie zarząd stowarzyszenia „Senior” ukonstytuował się następująco:

  Antoni Bernatowicz                Prezes

  Robert Jaruzel                        Wiceprezes

  Marta Minkiewicz                   Sekretarz

  Monika Zielińska                   Skarbnik

  Dariusz Wojciechowski        Członek Zarządu

   

 • Ćwiczenia pożarowe w DPS Piotrowice

  W Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach zostały przeprowadzone ćwiczenia na wypadek pożaru. Sprawdzano organizację oraz warunki ewakuacji podopiecznych z obiektu. Scenariusz ćwiczeń zakładał zagrożenie pożarowe na drugim piętrze i personel dyżurujący składający się z trzech pracowników. Podopieczni zostali ewakuowani w ciągu sześć i pół minuty do wyznaczonej strefy bezpieczeństwa. Ewakuacja według obserwatora przebiegła prawidłowo i w sposób uporządkowany.

  Obserwatorem ćwiczeń byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. DPS ma obowiązek przeprowadzać ćwiczenia pożarowe co dwa lata.

 • Dary od CoffeeDesk trafiły do DPS Piotrowice

  Łukasz Wichłacz oraz Marcin i Jacek Gardzielik właściciele CofeeDesk z Kołobrzegu obdarowali Dom Pomocy Społecznej w Piotrowicach kawą, herbatą i słodyczami oraz akcesoriami do parzenia kawy. Czas na kawę i herbatę dla pensjonariuszy domu pomocy to chwila przyjemności ,której oddają się dwa razy codziennie. Kilkanaście paczek  przysmaków umili mieszkańcom DPS-u zbliżające się święta i wystarczy jeszcze na kilka tygodni.

 • DPS Piotrowice pożegnał wolontariuszki

  W dniu dzisiejszym ,po raz ostatni w ramach wolontariatu odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w  Piotrowicach uczennice klas ósmych ze Szkoły Podstawowej we Wrzosowie oraz Szkoły Podstawowej w Dygowie.

  Po rocznej współpracy nadszedł czas na pożegnanie. Dziewczyny po raz ostatni pomagały w organizacji zajęć terapeutycznych, rozmawiały z mieszkańcami i aktywnie uczestniczyły w pracach na terenie Domu.

  Na zakończenie czekała na wszystkie wolontariuszki miła niespodzianka przygotowana przez Panią Agatę Szczytowicz- terapeutę zajęciowego w DPS Piotrowice- okolicznościowy tort oraz maskotki w kształcie serduszek- jako symbol dobroci serca i chęci pomocy innym ludziom.

  Dyrektor DPS Piotrowice Robert Jaruzel podziękował wolontariuszkom oraz Pani Agacie za całoroczną współpracę oraz życzył powodzenia na dalszym etapie edukacyjnym.

  Informacja i zdjacia: DPS Piotrowice

 • DPS Piotrowice zatrudni opiekunkę

  Dom Pomocy Społecznej w Piotrowicach zatrudni opiekunkę. Wymagane wykształcenie średnie. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 664 980769.

 • DPS w Piotrowicach otrzymał maseczki i termometry


  Anna Bańkowska- Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego przekazała podopiecznym i pracownikom  Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach maseczki i termometry. To pierwsza część środków ochrony osobistej, jakie trafią do podopiecznych, wolontariuszy oraz pracowników instytucji pomocy społecznej województwie zachodniopomorskim.

  dps-piotrowice-

 • Dzień Kobiet w DPS Piotrowice. Dzień pełen pozytywnych emocji

  8 marca w Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach gościły uczennice Zespołu Szkół nr 2 im. B. III Krzywoustego w Kołobrzegu.

  Te młode kobiety, kształcące się w zawodzie fryzjera wraz ze szkolną pedagog Aliną Hajdamowicz z okazji Dnia Kobiet, postanowiły sprawić radość podopiecznym i w profesjonalny sposób zadbać o ich wygląd zewnętrzny.

  Weronika, Julia, Zuzanna, Aleksandra, Martyna oraz dwie Joanny, czesały, obcinały, modelowały włosy, kręciły loki, a także malowały paznokcie i robiły piękne makijaże wszystkim chętnym pensjonariuszkom. To był dzień pełen pozytywnych emocji, który sprawił, że na twarzach Pań zagościł uśmiech.

  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą akcję, jesteśmy wdzięczni i doceniamy każdą chęć niesienia pomocy.

 • Dzień Pracownika Socjalnego w DPS Piotrowice

  Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach świętowali Dzień Pracownika Socjalnego.  Codzienność pracowników socjalnych to najtrudniejsze życiowe sytuacje ludzi-  krzywda choroba, bezradność i wykluczenie. To Oni muszą wykazać się empatią, cierpliwością i zrozumieniem człowieka, dla którego często są bliską osobą, jak rodzina.

  Z okazji święta Pracowników Socjalnych życzenia do całej załogi DPS Piotrowice obecnej na sali oraz pracującej w ośrodku złożył dyrektor Robert Jaruzel. Prezes stowarzyszenia „Senior” Antoni Bernatowicz ze względu na niedyspozycję zdrowotną złożył życzenia za pośrednictwem łącza telefonicznego. Najlepsze życzenia pracownikom DPS-u składali między innymi: wójt Grzegorz Starczyk i kierowniczka GOPS w Dygowie Wioleta Dzwolak.

 • Dzień Pracownika Socjalnego w Piotrowicach

  W świetlicy w Piotrowicach pracownicy miejscowego  Domu Pomocy Społecznej świętowali  Dzień Pracownika Socjalnego. Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Ludziom  Niepełnosprawnym i Potrzebującym Opieki ,,Senior” zarządzające domem ,ma 44 podopiecznych, którymi opiekuje się 26 pracowników. Prezes stowarzyszenia Antoni Bernatowicz podziękował wszystkim pracownikom placówki za ich trud i zaangażowanie. Podkreślił ,że stanowią zespół dzięki któremu dom funkcjonuje prawidłowo.

  Wśród gości byli między innymi: starosta Tomasz Tamborski i wiceprzewodnicząca rady powiatu Agnieszka Bany i wójt Grzegorz Starczyk. Poniżej relacja wideo z oficjalnej części uroczystości.

 • Jaka przyszłość mostu w Kłopotowie? Starosta odpowiadał na pytania samorządowców i mieszkańców

  W Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach odbyło się spotkanie starosty Tomasza Tamborskiego z mieszkańcami Kłopotowa, Piotrowic i Włościborza oraz z grupami przewoźników , rolników, strażaków i leśników w sprawie wprowadzonych ograniczeń tonażowych mostu w Kłopotowie. Na spotkaniu obecni byli radni Rady Gminy Dygowo i sołtysi z terenu , którego dotyczą utrudnienia w korzystaniu z przeprawy. Z ramienia urzędu gminy obecna była kierowniczka wydziału budownictwa Izabela Płomińska. Staroście  towarzyszyli radni Powiatu Kołobrzeg - Robert Jaruzel i Artur Wasiewski. Zebranie spotkało się bardzo dużym zainteresowaniem.

  Od 16 stycznia na moście w Kłopotowie wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Przejazd przez przeprawę ograniczony zostanie szykanami ,a maksymalny tonaż do 2,5 tony.  Taki stan jest rzeczy jest nie jest łatwy do zaakceptowania dla wielu osób ,instytucji i firm ,które na co dzień korzystają z mostu. Okrężna droga przez most w Bardach to dodatkowe koszty i wydłużony czas przejazdu.

  Wygoda czy bezpieczeństwo? Tym retorycznie postawionym pytaniem starosta wprowadził zebranych w klimat aktualnej sytuacji związanej z podjętą decyzją o wprowadzeniu ograniczeń na moście.

  Starosta Tomasz Tamborski przedstawił powody wprowadzenia ograniczenia tonażu na moście w Kłopotowie. Ocenę stanu technicznego przeprawy opracowano na podstawie wykonywanych dużych i małych przeglądów okresowych. Stwierdzono bardzo dużą erozję chemiczną konstrukcji , która  zmniejszyła wytrzymałość konstrukcyjną mostu.  Dzisiaj sytuacja jest tego typu, że my nie będziemy odpowiadali na pytanie czy ten most remontować czy nie remontować, tylko odpowiadać na pytanie czy go rozebrać i pobudować nowy, czy jest jeszcze szansa go uratować. Temu celowi ma służyć ekspertyza – powiedział starosta. Tak , punktem wyjścia co do przyszłości mostu jest ekspertyza , która zostanie wykonana w ciągu dwóch kwartałów , a jej koszt szacuje się na kwotę około 150 tysięcy złotych. Jeżeli ekspertyza wykaże ,że most będzie nadawał się do remontu to starostwo posiada gotowy projekt budowlany, jeżeli nie , trzeba będzie wykonać nową dokumentację. Szacuje się ,że remont może oscylować wokół 25 milionów złotych ,a budowa nowej konstrukcji może być znacznie droższa. W jednym i drugim przypadku starosta zaznaczył ,że niezbędne będzie dofinansowanie co najmniej 60 procent. W założeniach remont lub budowa powinny rozpocząć się najpóźniej do końca 2025 roku.

  Starosta Tomasz Tamborski obiecał pochylić się nad postulatem przewoźników i mieszkańców dojeżdżjących do pracy busami do 3,5 tony. Temat poddany zostanie analizie i być może szykany na moście będą ustawione szerzej.

 • Nowy bus dla DPS-u w Piotrowicach i odznaczenie Prezesa Stowarzyszenia Senior

  Na terenie Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach miało miejsce podwójne wydarzenie. Mieszkańcy ośrodka zyskali nowy samochód typu bus, który jest nie tylko nowoczesny, ale także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, co znacznie ułatwi organizację wyjazdów, wizyt u lekarzy czy udziału w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych i integracyjnych. Pojazd został dofinansowany w 50 procentach ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kluczyki do pojazdu wręczyła kierowcy Anna Bańkowska, wicemarszałkini Województwa Zachodniopomorskiego, a pojazd został poświęcony przez księdza Grzegorza Jagodzińskiego, proboszcza parafii Wrzosowo.

  Drugim ważnym punktem dnia było wręczenie prezesowi Stowarzyszenia Senior, Robertowi Jaruzelowi, Srebrnej Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi na niwie społecznej. Ceremonię wręczenia odznaki również poprowadziła Anna Bańkowska.

  Wydarzenie uświetnił występ podopiecznych i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach.

  Wśród gości obecni byli:

  Anna Bańkowska – Wicemarszałkini Województwa Zachodniopomorskiego

  Antoni Bernatowicz – Prezes Honorowy Stowarzyszenia Senior

  Artur Wasiewski – przewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeg

  Małgorzata Rzepka-Klincewicz – dyrektor Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu

  Liliana Korzeniewska – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kołobrzegu

  Anna Dalak-Darabasz – aspirant pracy socjalnej, doradca ds. osób niepełnosprawnych

  Ks. Grzegorz Jagodziński – proboszcz parafii Wrzosowo

 • Nowy dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach

  Antoni Bernatowicz zrezygnował ze stanowiska dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach.  O decyzji zadecydowały względy zdrowotne. 28 lat pracy etatowej ,najpierw we Włościborzu przez 14 lat , a następnie w Piotrowicach , zamknęły niezwykle bogaty w osiągnięcia na płaszczyźnie pomocy społecznej etap. Z dniem 1 września 2021 roku stery prowadzenia placówki pan Antoni przekazał Robertowi Jaruzelowi.

  W dniu dzisiejszym gratulacje nowemu dyrektorowi złożyła dyrektor DPS-u we Włościborzu Małgorzata  Rzepka.

  DPS w Piotrowicach prowadzi samodzielnie na zasadach non profit  Stowarzyszenie „Senior”. Jest to jedyna tego typu placówka w województwie , która nie działa na zlecenie samorządu. Prezesem stowarzyszenia jest Antoni Bernatowicz.

 • Piknik Kopernikański w Piotrowicach

  Na terenie Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach usytuowany jest kamień z tablicą upamiętniającą  pięćsetną rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika (19.02.1473 r.). Tablicę odsłonięto w 1973 roku na terenie ówczesnej szkoły podstawowej. Rok 1973 był ogłoszony przez UNESCO Rokiem Kopernikańskim.  

  To wydarzenie miało miejsce 50 lat wstecz, a w tym roku z okazji 550-tej rocznicy obchodzimy Rok Mikołaja Kopernika ustanowiony przez Senat RP.

  Zarząd stowarzyszenia „Senior” i DPS Piotrowice zorganizował  na przydomowym placu i terenie zielonym Piknik Kopernikański. W wydarzeniu brali udział podopieczni ośrodka oraz goście.  Wśród gości byli uczniowie szkoły podstawowej z Dygowa i panie z chóru „Pionier” z Kołobrzegu, którzy wystąpili przed publicznością. Siódmoklasiści  wystawili przedstawienie związane z wielkim astronomem, który Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię. Uczestnicy pikniku brali udział w integracyjnych konkurencjach zręcznościowych i siłowych oraz wspólnym śpiewaniu hitów biesiadnych i muzyki rozrywkowej.

 • Proboszcz parafii Wrzosowo odwiedził DPS w Piotrowicach

  17 listopada 2022 roku podopiecznych  Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach odwiedził  po raz pierwszy nowy proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego we Wrzosowie , ks. Grzegorz Jagodziński. Wizyty księdza z posługą duszpasterską będą  miały miejsce raz w miesiącu.

   

 • Uczniowie szkoły we Wrzosowie przekazali upominki mieszkańcom DPS w Piotrowicach

  Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej ,,Senior" w Piotrowicach serdecznie dziękują Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Szkoły Podstawowej we Wrzosowie ,za przekazanie upominków z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy dużo zdrowia i sukcesów w tak trudnych czasach

  Zdjęcia: DPS Piotrowice

 • W DPS Piotrowice już świątecznie

  Dom Pomocy Społecznej w Piotrowicach odwiedził proboszcz parafii Wrzosowo ks. Grzegorz Jagodziński. Pensjonariusze domu pomocy zebrali się w jadalni , gdzie ks. Grzegorz poświęcił palmy wielkanocne i udzielił chętnym sakramentu namaszczenia chorych.

   

 • Wizyta w DPS w Piotrowicach

  Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska oraz przebywający w Kołobrzegu parlamentarzyści – marszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska , poseł Marek Hok i senator Janusz Gromek, odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Piotrowicach. Prezydent  Anna Mieczkowska podziękowała byłemu dyrektorowi – Antoniemu Bernatowiczowi za lata pracy na rzecz DPS-u, a nowemu dyrektorowi –Robertowi Jaruzelowi życzyła powodzenia w prowadzeniu placówki.

  Goście zwiedzili obiekt i zapoznali się ze specyfiką pracy domu opieki prowadzonego przez organizację pozarządową.

 • Wolontariat w Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach

  Po raz drugi Dom Pomocy Społecznej w Piotrowicach współpracuje z wolontariuszami szkół podstawowych z gminy Dygowo. Uczennice ósmych klas z Czernina Dygowa i Wrzosowa poświęcają czas aby angażować się w pracę z pensjonariuszami domu opieki. Przez dwie godziny raz w miesiącu są opiekunami , towarzyszami i w pewnym sensie terapeutami. Dla osób przebywających w ośrodku kontakt z młodzieżą jest zawsze przerwą w codzienności i ładunkiem pozytywnej energii, a dla młodych ludzi to nowe doświadczenie uczące przede wszystkim empatii.