Park rozrywki Pomerania powiększy się o strefę wodną

Kolejnym etapem rozbudowy parku rozrywki Pomerania w Pyszce, będzie kompleks strefy wodnej. Została podpisana umowa na dofinansowanie tego etapu. Podpisy na dokumencie złożyli: członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska oraz inwestor ,prezes spółki „Markhen+” – Marek Różewski. Strefa wodna  zostanie połączona z

istniejącymi już atrakcjami.  „Wodny Świat Pomeranii” będzie składał się  z kanałów ,zalewów wodnych, przystani rzecznej  i sztucznej plaży. Inwestycję zaplanowano na lata 2018-2019. Urząd Marszałkowski przeznaczy z unijnych środków prawie 42% kosztów , a pozostałe 58 % pokryje Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane „Markhen+”. Rozpoczęcie prac planowane jest na październik.
Nowa atrakcja największego zachodniopomorskiego rodzinnego parku rozgrywki poszerzy jego ofertę i przedłuży turystyczny sezon nad Morzem Bałtyckim. Obecnie w parku skorzystać można ze strefy karuzel, strefy dmuchańców , placów zabaw, Wioski Wikingów z salą multimedialną oraz z zadaszonej hali zabaw ze zjeżdżalniami, basenami z kulkami, małpim gajem. Ponadto do dyspozycji odwiedzających jest część restauracyjna i punkty gastronomiczne.
Projekt wpisuje się w założenia 1 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie”, działanie 1.5 „Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych oraz inteligentnych specjalizacji”.