Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2016 r.

1.W liturgii tygodnia:
- zapraszam Parafian do wzięcia udziału w nabożeństwach majowych,
- niedziela - Uroczystość Najśw. Trójcy, zakończenie komunii wielkanocnej,
- wtorek - wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych,
- czwartek - Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msza św. w kościele parafialnym o godz. 8.00. Suma o godz. 12.30 i następnie procesja do 4 ołtarzy. Msza św. w Czerninie o godz. 9.30 i następnie wyruszy procesja do 4 ołtarzy. W Świelubiu Msza św. o godz.11.30. Proszę wspólnoty o włączenie się w przygotowanie procesji: baldachim, niesienie sztandarów, prowadzenie kapłana niosącego NS. Niech jak co roku będą przystrojone domyzwłaszcza na trasie procesji z NS. Jest to wyraz uwielbienia i czci dla Chrystusa Eucharystycznego. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek we wtorek i środę przy kościele parafialnym o godz. 16.00. Msze św. w oktawie Bożego Ciała będą sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości. W sobotę o godz. 18.00 w intencji parafian z Czernina, Kol. Czernin i Stramniczki.
2. Intencje mszalne. Są wolne intencje we wrześniu 2016.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką „G N” .
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami. W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
6. Informuję, że tekst ogłoszeń oraz inne informacje związane z naszą parafia można znaleźć na stronie internetowej: gminadygowo.pl
7.Dzisiaj Caritas Parafialna kwestuje na rzecz pomocy medycznej. Jak co roku po procesji
Bożego Ciała, będzie okazja do nabycia smacznego ciasta. W imieniu PZC zwracam się z prośbą do parafian o upieczenie ciasta i złożenie go w środę w salce na probostwie. Będzie to okazją do zaproszenia naszych Matek na kawę i ciasto z racji przypadającego w tym dniu :"Dnia Matki".
8. Rada Parafialna dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w organizację pikniku
rodzinnego z okazji odpustu parafialnego Zebrano kwotę w wysokości: 4171,28 zł. przeznacza się na malowanie kościoła parafialnego. Jednocześnie w imieniu Rady informuję, że w najbliższym czasie będzie poprowadzona kwesta na rzecz malowania kościoła w całej parafii.
9. Pielgrzymka rowerowa będzie w dniach: 2-9.07.16. Rejestracja na stronie: www. rowerowa.info.
10. Proszę Parafian o użyczenie zdjęć związanych z życiem parafialnym na przestrzeni lat i z naszym kościołem w Dygowie. Planowane jest przygotowanie prezentacji w związku z obchodami jubileuszu naszej parafii.
11. W Skrzatuszu w dniu 28 maja organizowany jest Diecezjalny Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci z klas III i IV SP do wzięcia w nich udziału wraz z rodzicami Koszt przejazdu 40 zł.
Poszę zgłaszać się do p. Joli, katechetki lub do mnie.
12.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom
składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapaszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.