facebook_page_plugin

 
Najnowsze:

Stojkowo

Festyn w Stojkowie. Super ciężarówki i kuchnia myśliwska

W dniu wczorajszym sołectwo Stojkowo zorganizowało letni festyn rodzinny dla mieszkańców miejscowości. Z myślą o najmłodszych przygotowano atrakcje począwszy od gier i zabaw z animatorkami , jazdę konną  , zwiedzanie wnętrz nowoczesnych ciężarówek , a na aktywności przy sprzęcie pożarniczym wystawionym przez OSP Dygowo skończywszy. Wspomniane ciężarówki-ciągniki siodłowe ,cieszyły się zainteresowaniem również dorosłych. Sołtys Henryk Baran chętnie przekazywał tajniki budowy , eksploatacji oraz inne ciekawostki. Kulinarna atrakcją tegorocznego pikniku był prawdziwy przysmak – dzicze udźce z rożna ogniskowego. Mieszkańcy oraz goście wśród których był wójt Grzegorz Starczyk podkreślali walory smakowe dziczyzny , a co za tym idzie również sztukę przygotowania tego specjału.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Gmina Dygowo: portal użyteczny: www.gminadygowo.pl