Otwarcie Pracowni Bioróżnorodności we Wrzosowie

W ramach projektu "Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży" ”, który realizuje Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty , we Wrzosowie otwarto wczoraj Pracownię Bioróżnorodności. Szkoła we Wrzosowie jest jedną z 23 ,która bierze udział w projekcie.  Zaadoptowana na
potrzeby pracowni klasa została odświeżona, a następnie wyposażona w dębowe meble edukacyjne z elementami fauny i flory występującymi na naszym obszarze, tablice gatunkowe roślin i zwierząt, grzybów oraz owadów, a także mapy obszarów chronionych, okazy gatunków zagrożonych. Istotnym elementem jest  tablica interaktywna z oprogramowaniem, laptop, rzutnik. Przed uroczystym otwarciem pracowni przedszkolaki z zerówki  oraz uczniowie z klas I, II a i b, III wystąpili z programem artystycznym o tematyce proekologicznej. Na uroczystość przybyli goście: Monika Drabowicz – dyrektor ZMiGDP , wójt Marek Zawadzki i proboszcz parafii Wrzosowo ks. Kazimierz Koszykowski. Po zakończeniu programu grupa dzieci oficjalnie otworzyła pracownię przecinając ekologiczną  ,zieloną wstęgę i zaprosiła gości do zwiedzenia nowej klasy. Klasy ,jak powiedział dyrektor Pankiewicz, która będzie służyć dzieciom od przedszkola do ostatniej klasy gimnazjum. Zapraszam na materiał wideo z części artystycznej i otwarcia Pracowni Bioróżnorodności we Wrzosowie.