• 150 tysięcy złotych na Laboratoria Przyszłości w Gminie Dygowo

  W ramach inicjatywy edukacyjnej Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów realizowany jest projekt pn. Laboratoria Przyszłości. Z tego programu Gmina Dygowo otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 150 tysięcy złotych. Środki podzielone zostały pomiędzy szkoły gminne.

  Szkoła Podstawowa w Dygowie 60.000,00 zł.

  Szkoła Podstawowa we Wrzosowie 60.000,00 zł.

  Szkoła Podstawowa w Czerninie 30.000,00 zł.

  Dyrektorzy szkół będą mogli wybierać wyposażenie pracowni szkolnych z dostępnych katalogów.

  W  skład wyposażenia podstawowego wchodzą:

  •   Drukarki 3D z akcesoriami,

  •    Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami

  •    Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)

  •    Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

  „Laboratoria Przyszłości” to jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

 • 44. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w powiecie kołobrzeskim

  Na terenie szkoły i miasteczka rowerowego we Wrzosowie młodzi rowerzyści pod czujnym okiem policjantów Komendy Powiatowej w Kołobrzegu rozwiązywali testy i zdawali egzaminy praktyczne w ramach eliminacji powiatowych 44 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  Klasyfikacja rywalizacji kategorii wiekowej 10 -12 lat grupa I :

  1. Szkoła Podstawowa Ustronie Morskie

  2. Szkoła Podstawowa Rymań

  3. Szkoła Podstawowa Dźwirzyno

  4. Szkoła Podstawowa nr 7 Kołobrzeg

  5. Szkoła Podstawowa Gościno

  6. Szkoła Podstawowa Dygowo

  7. Szkoła Podstawowa Wrzosowo

  Klasyfikacja rywalizacji kategorii wiekowej powyżej 12 lat grupa II :

  1. Szkoła Podstawowa nr 6 Kołobrzeg

  2. Szkoła podstawowa Ustronie Morskie

  3. Szkoła Podstawowa nr 4 Kołobrzeg

  4. Szkoła Podstawowa Siemyśl

  5. Szkoła Podstawowa Rymań

  6. Szkoła Podstawowa Wrzosowo

  7. Szkoła Podstawowa Dźwirzyno

  8. Szkoła Podstawowa Gościno

  9. Szkoła Podstawowa Czernin

 • Dobra! Wystartuję w tym konkursie! Wspomnienia byłego dyrektora szkoły we Wrzosowie

  Waldemar Pankiewicz rozpoczął swoją nauczycielską przygodę w szkole podstawowej we Wrzosowie w lipcu 1987 roku , a od 1992 roku pełnił funkcję dyrektora tej placówki. Po 29 latach dyrektorowania, w sierpniu 2021 roku, pan Waldemar podzielił się wspomnieniami z wieloletniej pracy w szkole z portalem GminaDygowo.pl.

  Zapraszam do obejrzenia materiału , który jest wycieczką w  obszar historii szkoły , sentymentalnych wspomnień oraz w przestrzeń, w której wszelkie wartości związane z pracą nauczyciela, mają wymiar pierwszoplanowy.

  -waldemar-pankiewicz-dyrektor-szkola-we-wrzosowie-

 • Drugi dzień egzaminów ósmych klas. Wrzosowo

  Do egzaminu z matematyki w Szkole Podstawowej we Wrzosowie  przystąpiło 15 uczniów. Egzamin odbył się w reżimie sanitarnym. Uczniowie po zajęciu miejsc na sali egzaminacyjnej mogli zdjąć maseczki . Ławki ustawione były tak , aby między uczniami zachowany był co najmniej półtorametrowy odstęp w każdym kierunku.

 • Dzień Samorządowca. Tort i życzenia dla pracowników Gminy Dygowo

  27 maja przypada Dzień Samorządu Terytorialnego.  Święto upamiętnia pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe w Polsce po  II wojnie światowej, które odbyły się27 maja 1990 roku. Z tej okazji  w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej we Wrzosowie- dyrektor Ewa Baran przekazała na ręce wójta Gminy Dygowo tort ,słodycze oraz życzenia dla wszystkich pracowników urzędu.

 • Dzień sportu w gminie Dygowo

  Na kompleksie sportowym przy szkole we Wrzosowie odbyła się druga edycja Gminnego Dnia Sportu. W rywalizacji sportowej o charakterze rekreacyjnym  brali udział uczniowie szkół gminnych z Czernina, Dygowa i Wrzosowa. Program sportowy opracowali nauczyciele wychowania fizycznego, przekąski słodkie i grillowe serwowali członkowie rad rodzicielskich ze wszystkich szkół , a nagrody ufundowała Gmina Dygowo. Dla najmłodszych ,w przerwie zmagań sportowych wystąpił iluzjonista. W tym roku na najwyższym stopieniu podium stanęli uczniowie z Czernina. Nagrody wręczył wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

 • Egzamin ósmoklasisty 2023- Wrzosowo

  24 maja ósmoklasiści zdawali egzamin z matematyki. W szkole podstawowej we Wrzosowie do egzaminu przystąpiło 16 ósmoklasistów.

 • Gminna Olimpiada Sportowa w Dygowie

  Na kompleksie sportowym przy szkole w Dygowie odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa. W rywalizacji sportowej o charakterze towarzyskim wzięli udział uczniowie szkół gminnych z Czernina, Dygowa i Wrzosowa. Program sportowy opracowali nauczyciele wychowania fizycznego, przekąski słodkie i grillowe serwowali członkowie rad rodzicielskich ze wszystkich szkół , a nagrody ufundowała Gmina Dygowo, która była patronem wydarzenia.

 • Konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej we Wrzosowie rozstrzygnięty

  W dniu dzisiejszym  odbył się konkurs na dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie. O stanowisko ubiegały się dwie nauczycielki z wieloletnim stażem: Ewa Baran ze SP nr 6 w Kołobrzegu oraz Agata Grafze SP we Wrzosowie. Komisja składająca się z jedenastu członków (przedstawiciele: organu prowadzącego szkołę ,organu sprawującego nadzór pedagogiczny, rady pedagogicznej , rady rodziców i organizacji związkowych) przeprowadziła rozmowy z kandydatkami dotyczące ich koncepcji funkcjonowania i rozwoju szkoły. Koncepcje poddano ocenie merytorycznej. Następnie przeprowadzono tajne głosowanie. Na stanowisko dyrektora szkoły we Wrzosowie wybrano panią Ewę Baran, która przejmie obowiązki z dniem 1 września br..

  Po zakończonym konkursie Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk złożył gratulacje nowo wybranej dyrektor szkoły we Wrzosowie.

 • Na terenie szkolnym we Wrzosowie powstanie miasteczko ruchu drogowego

  W piątek 3 czerwca 2022 roku Szkołę Podstawową we Wrzosowie odwiedził wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś i wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk. Była to robocza wizyta podczas której Panowie przekazali dyrektor szkoły Ewie Baran informację o przyznanych środkach na rozwój infrastruktury sportowej – budowę miasteczka ruchu drogowego na terenie przyszkolnym.

  Całkowita wartość inwestycji wynosi 60 tysięcy złotych z czego 30 tysięcy to pieniądze przekazane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, a druga połowa to wkład własny gminy.

  Panowie z bliska przyjrzeli się miejscu w którym ma przebiegać inwestycja i z uwagą wysłuchali jakie są dalsze plany zagospodarowania przestrzeni wokół szkoły.

  Przy okazji wizyty samorządowcy obejrzeli występ przygotowany przez najmłodszych uczniów placówki oraz złożyli dzieciom życzenia z okazji Dnia Dziecka.

   

 • Naukobus PGNiG odwiedził szkołę we Wrzosowie

  Fundacja Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa wytypowała Publiczną Szkołę Podstawową im. Ignacego Łukasiewicza we Wrzosowie do udziału  w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Być jak Ignacy. Nauka w drodze”.  27 września 2022 roku szkołę we Wrzosowie odwiedził naukobus. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach ,których celem było przybliżenie zagadnień związanych z wydobyciem oraz wykorzystaniem ropy naftowej i gazu ziemnego. Ponadto uczestnicy zajęć mieli możliwość pogłębić wiedzę o patronie szkoły.

  Koordynatorem i organizatorem projektu na terenie Wrzosowa była pani Małgorzata Siarnik.

   

 • Nominacje absolwentów szkoły w Dygowie do elitarnego stypendium

  Co roku na zakończenie roku szkolnego Prezes Rady Ministrów przyznaje uczniom szkół ponadpodstawowych stypendia. Wyróżnienie przyznawane jest za wysokie wyniki nauczania i zaangażowanie się w różnorodne działania  rozwijające zainteresowania i zdolności.

  W tym roku szkolnym mamy do czynienia z sytuacją bez precedensu. Do nagrody  nominowanych zostało dwoje absolwentów szkoły w Dygowie. Oboje zostali prymusami szkół ponadpodstawowych , do których uczęszczają od września 2022 roku i zostali wytypowani do tej prestiżowej nagrody przez Rady Pedagogiczne swoich szkół.

  Leszek Jaruzel ,absolwent Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dygowie.

  Uczeń VI LO w Koszalinie ,klasy o profilu sportowym. Osiągnął średnią wyników nauczania  5,0 i odnosi sukcesy sportowe, na co dzień trenując w  klubie Bałtyk  Koszalin.  Swoją karierę sportową rozpoczął  5 lat wcześniej w Klubie Rasel Dygowo, a następnie w AP Kotwicy Kołobrzeg.  W koszalińskim klubie gra ze starszym rocznikiem 2006 i jest kapitanem tego zespołu. Oprócz tego zaliczył debiut w 4 lidze w drużynie seniorów Bałtyk Koszalin . Jest zawodnikiem wszechstronnym , gdyż gra na różnych pozycjach , najczęściej jako ofensywny pomocnik.  Wspólnie ze swoją drużyną zajął I miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w piłce nożnej chłopców.

  Uchwałą RP VI LO w Koszalinie otrzymał honorowy tytuł Primus Inter Pares i prymusa Roku Szkolnego 2023  za osiągnięcia edukacyjne i wiedzę kształtującą osobisty rozwój oraz wewnętrzną odwagę i siłę  w dążeniu do sukcesów sportowych.

  Weronika Kulpa, absolwentka Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dygowie.

  Przez 5 lat w szkole Dygowie podtrzymywała tytuł prymusa szkoły ze średnimi m.in 5,90 i 6,00. W tej chwili jest uczennicą Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu na kierunku nawigacyjnym i również otrzymała tytuł najlepszego ucznia w szkole, ale i też całego powiatu ze średnią 5,81 (21 przedmiotów). Do historii jej osiągnięć należą również: 1 miejsce w powiecie w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej oraz 3 miejsce w powiatowych biegach przełajowych. Reprezentuje również swoją szkołę występując w Kompanii Honorowej. Na początku roku szkolnego 2023/2024 otrzyma Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendium Starosty Kołobrzeskiego.

   

 • Nowy rok szkolny, nowa dyrektor we Wrzosowie

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 we Wrzosowie było w dalszym ciągu w cieniu obostrzeń sanitarnych.  Uczniowie wszystkich klas spotkali się z wychowawcami klasach, jedynie pasowanie pierwszaków na uczniów odbyło się na sali gimnastycznej i miało uroczysty charakter.

  Dzień dzisiejszy był również pierwszym dniem pracy nowej dyrektor szkoły – Ewy Baran, która przywitała się z uczniami w poszczególnych klasach, a następnie przewodniczyła ceremonii pasowania na ucznia. Na uroczystości obecni byli rodzice pierwszaków ,wójt Grzegorz Starczyk oraz zaproszeni goście.

  Wrażeniami z pierwszego dnia podzieliła się dyrektor Ewa Baran

 • Nowy Rok Szkolny. Zapinamy pasy i startujemy podziwiać widoki na przyszłość

  Tymi słowami,  niczym pilot samolotu ,dyrektor szkoły podstawowej we Wrzosowie, Ewa Baran wprowadziła dzieci i młodzież w nowy rok szkolny 2022/2023. Porównanie trafione. Dobry start i wysokie loty z pewnością zaowocują wynikami w nauce.  Sekretarz Urzędu Gminy Dygowo, Dorota Gruchała życzyła uczniom spokojnej nauki bez  niespodzianek losu ,które w ciągu dwóch lat destabilizowały prace szkoły oraz dobrej energii i optymizmu.

  W szkole podstawowej we Wrzosowie rok szkolny rozpoczęło 58 przedszkolaków w trzech oddziałach  z zerówką oraz 125 uczniów, których  uczyć będzie 25 nauczycieli.  Dla porównania: w szkole w Dygowie zerówka i trzy oddziały przedszkolne to 89 dzieci, 143 uczniów i 28 nauczycieli, a w szkole w Czerninie 1 oddział przedszkolny 21 dzieci, 91 uczniów i 21 nauczycieli.

 • Pożegnanie dyrektora Szkoły Podstawowej we Wrzosowie

  Zakończenie roku szkolnego było okazją do podziękowań dyrektorowi Waldemarowi Pankiewiczowi za trzy dekady pracy na rzecz placówki oświatowej we Wrzosowie. Wójt Grzegorz Starczyk i przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński wyrazili swoje uznanie za wieloletnią pracę ,której wyznacznikiem było tworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju uczniów i funkcjonowania szkoły.

  Przedszkolaki ,uczniowie , grono nauczycielskie również podziękowali swojemu dyrektorowi. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie odchodzącemu dyrektorowi fotoobrazu ze zdjęciami nauczycieli, którzy trzymali litery tworzące zdanie: "Zawsze będziesz naszym Dyrektorem”

 • Święto patronalne Szkoły we Wrzosowie

  W Publicznej Szkole Podstawowej we Wrzosowie odbyły się uroczystości z okazji 15. rocznicy nadania placówce patrona - Ignacego Łukasiewicza. Na tę okoliczność przygotowane zostały występy artystyczne uczniów oraz inscenizacja o życiu i zasługach dla społeczeństwa Ignacego Łukasiewicza- założyciela pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej, wynalazcy lampy naftowej i pioniera przemysłu naftowego. Podczas uroczystości dyrektor szkoły Ewa Baran przyjęła od zaproszonych gości życzenia dla społeczności szkolnej oraz drobne upominki. Nagrodzeni zostali uczniowie uczestniczący w konkursach plastycznych związanych z postacią patrona. Nagrody wręczono również uczniom uczestniczącym w konkursie na logo miejscowości Wrzosowo. Konkurs zorganizowała szkoła wraz Parafią Wrzosowo. Na zakończenie uroczystości wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk i dyrektor szkoły Ewa Baran złożyli kwiaty przy obelisku upamiętniającym nadanie patrona szkole w dniu 6 grudnia 2007 roku.

  W obchodach 15-lecia nadania patrona szkole uczestniczyli:

  Janusz Gromek – Senator RP, Jacek Kuś- wicestarosta kołobrzeski, Grzegorz Starczyk – wójt Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński – przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Artur Wasiewski – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeskiego, Robert Jaruzel –radny Rady Powiatu Kołobrzeskiego jedocześnie dyrektor DPS Piotrowice, ks. Grzegorz Jagodziński – proboszcz Parafii Wrzosowo, Agnieszka Lipczyńska - zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Dygowie, Jadwiga Puton – dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerninie, Halina Schulz-Tkacz - dyrektor Zespołu Szkół w Gościnie, Antoni Bernatowicz – prezes stowarzyszenia „Senior” z Piotrowic, Małgorzata Kamińska- sołtyska Wrzosowa, Tomasz Krawczyk–sołtys Skoczowa, Józef Tuz – sołtys Jazów, Jarosław Staniszewski -przedstawiciel Nadleśnictwa Gościno.

  Przedstawiciele Kopalni Ropy Naftowej w Kamieniu Pomorskim

  Piotr Skorodecki- kierownik kopalni oraz Piotr Zapiór i Bartosz Bystrzycki

  Przedstawiciel Kopalni Ropy Naftowej i Gazu w Gorzysławiu, okręg Daszewo

  Robert Bagiński - koordynator ds. współpracy ze szkołą

  Przedstawiciele Zakładu Gazowniczego w Koszalinie

  Maciej Kotuła - kierownik gazowni oraz Marcin Siarnik - mistrz

 • Szkoła we Wrzosowie patriotycznie

  Z okazji  Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej we Wrzosowie odbyła się uroczysta akademia. Wystąpienie patriotyczne uczniów przypomniało czasy, kiedy Polska nie istniała na mapie Europy przez 123 lata oraz dzień odzyskania wolności 11 listopada  1918 roku. Podczas uroczystości obecny był wójt Grzegorz Starczyk i dyrektor szkoły Ewa Baran.

 • Temat lekcji: zasady bezpieczeństwa. Prowadzący: policjanci z Dygowa

  Policjanci z Posterunku Policji w Dygowie: Rafał Czechowicz i Rafał Motała , odwiedzili pierwszoklasistów w szkole podstawowej we Wrzosowie. Podczas spotkania policjanci omówili zasady bezpieczeństwa w czasie poruszania się poza terenem szkoły, przybliżyli zasadę ograniczonego zaufania wobec osób im nieznanych, przypomnieli numery alarmowe oraz opowiadali o codziennej pracy Policji.

  Ponadto w celu przyswajania zasad bezpieczeństwa w formie zabawy wręczono dzieciom elementarz zasad bezpieczeństwa oraz elementy odblaskowe. Pierwszaki w podziękowaniu przekazały policjantom własnoręcznie wykonane rysunki.

   W celu propagowania zasad bezpieczeństwa u najmłodszych policjanci z Dygowa w najbliższym czasie odwiedzą jeszcze przedszkola w Czerninie, Dygowie i Wrzosowie.

 • Turniej, otwarcie placu zabaw i festyn szkolny we Wrzosowie

  W szkole podstawowej we Wrzosowie odbył się Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie z udziałem przedszkolaków z Czernina , Dygowa i Wrzosowa. Po turniejowych emocjach nastąpiło otwarcie nowego szkolnego placu zabaw, a na dawnym korcie tenisowym zorganizowano festyn szkolny. 

 • Uczniowie szkoły we Wrzosowie przekazali upominki mieszkańcom DPS w Piotrowicach

  Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej ,,Senior" w Piotrowicach serdecznie dziękują Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Szkoły Podstawowej we Wrzosowie ,za przekazanie upominków z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy dużo zdrowia i sukcesów w tak trudnych czasach

  Zdjęcia: DPS Piotrowice