• 16.Biesiada Łososiowa i 11. Gonitwa Łososiowa w Gminie Dygowo

    Za nami kolejna Biesiada i Gonitwa Łososiowa zorganizowana w ekstremalnych warunkach pogodowych, podobnie jak rok wstecz z tą różnicą ,że tym razem był upał 33-34 stopnie. W zawodach wędkarskich uczestniczyło 68 wędkarzy.  Wygrał Bronisław Kuźma z Kołobrzegu, który złowił troć o długości 54 cm. Ryba pływa dalej.  W zawodach sportowych Gonitwa Łososiowa  wzięło udział 41 zawodników (oficjalne wyniki). Zawody wygrał Marcin Trela z Lubawki  z wynikiem 01:10:55.

    Tradycją biesiady w Dygowie jest serwowanie „Zupy Łososiowej po Dygowsku”.  Po oficjalnym otwarciu imprezy i wręczeniu nagród uczestnikom zawodów i konkursów wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk i przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński częstowali gości regionalnym przysmakiem.

    Gmina Dygowo serdecznie dziękuje wszystkim , którzy pomagali w organizacji  wydarzenia.

    Województwo Zachodniopomorskie, Bank Spółdzielczy w Białogardzie , Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, Klub Sportowy GROT Dygowo, Państwo Marta i Mariusz Kałuża , Sklep Wędkarski Michał Jania  , Jednostki OSP z Gminy Dygowo, Sołectwo Dygowo na czele  z sołtysem Wojciechem Galkiem.

  • 17.Biesiada Łososiowa i 12. Gonitwa Łososiowa w Gminie Dygowo

    Trzecia sobota lipca to tradycyjnie dzień zarezerwowany na wydarzenie sportowo-rekreacyjne, które odbywa się w Dygowie. To coroczne święto łączy mieszkańców gminy, powiatu oraz gości z całej Polski, oferując bogaty program pełen emocjonujących atrakcji. Główne wydarzenia obejmują zawody wędkarskie oraz Gonitwę Łososiową, składającą się z trzech dyscyplin: jazdy terenowej rowerem, kajakarstwa i biegu. Po zakończeniu zawodów rozpoczęła się biesiada. Na uczestników biesiady czekało stoisko z przysmakiem regionalnym- Zupą Łososiową po Dygowsku, którą tradycyjnie serwowali, wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk oraz przewodniczący rady Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński. Plac Wolności w Dygowie tętnił życiem oferując szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zabawa trwała jak zawsze do późnych godzin nocnych.

    Wyniki tegorocznych zawodów wędkarskich (POBIERZ)

    W zawodach wędkarskich wzięło udział 63 wędkarzy. Najlepszym wędkarzem okazał się Stanisław Paszko z Dygowa, który złowił dwie trocie o długości 58,2 i 57,2 cm. Drugie miejsce zajął Ernest Żurawiecki z Karlina, łowiąc troć o długości 67,3 cm, natomiast trzeci był Łukasz Konieczny z Dygowa z rybą o długości 57 cm.

    Wyniki Gonitwy Łososiowej

    W Gonitwie Łososiowej, która przyciągnęła 49 zawodników, w tym 12 uczestników w kategorii sztafetowej, wyniki przedstawiały się następująco:

    Kategoria OPEN mężczyzn

    1. Marcin Trela

    2. Łukasz Uldynowicz

    3. Tomasz Żmuda

    Kategoria OPEN kobiet

    1. Katarzyna Krupiak-Neumann

    2. Aleksandra Zawadzka

    3. Katarzyna Kowalska

    Mistrzostwa Gminy Dygowo w kategorii kobiet

    1, Anna Lesiak

    Mistrzostwa Gminy Dygowo w kategorii mężczyzn

    1. Kacper Woźniak

    2. Jacek Orzeł

    3. Piotr Pawlik

    Kategoria pary

    1. Emilia i Andrzej Wolińscy

    2. Magdalena i Eryk Witkiewicz

    3. Urszula Sawicka-Wers, Michał Bojanowski

    Kategoria sztafeta

    1. Sołectwo Miechęcino

    2. Sołectwo Wrzosowo

    3. Sołectwo Stojkowo

    Gmina Dygowo dziękuje.

    Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali w organizacji imprezy. W szczególności dziękujemy jednostkom OSP Gminy Dygowo, Sołtysowi Sołectwa Dygowo Panu Wojciechowi Galkowi oraz sponsorom, w tym:

    Bank Spółdzielczy w Białogardzie, oddział w Dygowie

    Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie

    Firma Pamiątkowo Państwo Marta i Mariusz Kałuża ze Stojkowa

    Firma Handlowo-Usługowa Ewa Dekor Tomasz Skotnicki z Dygowa

    Sklep Wędkarski Michała Jani z Kołobrzegu

    Fotogaleria Gonitwa Łososiowa

    Fotogaleria zawody wędkarskie i biesiada

  • Akcja krwiodawstwa w Dygowie

    Kolejny raz na Placu Wolności w Dygowie zaparkował autobus  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Z inicjatywy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie  przeprowadzona została akcja oddawania krwi. Tradycyjnie wsparcia udzieliła Gmina Dygowo , która udostępniła teren i zaplecze sanitarne.

    Krew-najcenniejszy lek ,oddało 21 osób.

    Akcji krwiodawca towarzyszyła inicjatywa pozyskania w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej najmłodszych miłośników straży pożarnej. Chętnych nie brakowało.

    Wydarzenie odbyło się podczas wyjątkowo chłodnej aury ,na którą strażacy znaleźli sposób: ognisko w metalowym stelażu, gorąca grochówka , kawa ,herbata i najważniejsze -dobry humor!

     

  • Biesiada i Gonitwa Łososiowa w Dygowie (foto i wideo)

    Po przerwie w 2020 roku ,spowodowanej pandemią,odbyła się  najważniejsza impreza rekreacyjno-sportowa w gminie Dygowo - 14. Biesiada Łososiowa i 9. Gonitwa Łososiowa. Na łowiskach Parsęty rywalizowało 106 wędkarzy ,wśród których tylko jeden – Maciej Klepuszewski z Lubiechowa mógł się pochwalić złowieniem troci 60, 5 cm. W Gonitwie Łososiowej sklasyfikowanych na mecie zostało 47 zawodniczek i zawodników. Zawody w kategorii otwartej wygrał ,tak jak w ostatniej gonitwie w 2019 roku ,Grzegorz Kielin z wynikiem 01:09:51 ( 01:08:41 – 2019). Drugi był Bartłomiej Oleszczuk z Białogardu  01:12:07 i trzeci Tomasz Żmuda z Sarbii 01:13:53

    Wśród pań najlepszy wynik uzyskała Katarzyna Neumann z Kołobrzegu. Z Gminy Dygowo wśród panów najlepszy wynik osiągnął Mariusz Kisiel a wśród pań ponownie była najlepsza Anna Lesiak. W kategorii Pary kolejny tryumf zaliczyli  Emilia i Andrzej Wolińscy z Wolina.

    Nad bezpieczeństwem uczestników na trasie oprócz policji i zespołów medycznych czuwały jednostki OSP Gminy Dygowo.

    Wyniki w poszczególnych kategoriach.

    Panowie:

    1.Kielin Grzegorz Kołobrzeg 01:09:51

    2.Oleszczuk Bartłomiej Białogard 01:12:07

    3.Żmuda Tomasz Sarbia 01:13:53

    Panie:

    1.Neumann Katarzyna Kołobrzeg

    2.Lesiak Anna Miechęcino

    3.Górka Monika Białogard

    Pary:

    1.Woliński Andrzej i Wolińska Emilia Wolin

    2.Kałuża Mariusz i Marta Kałuża Stojkowo

    3.Rzeszotarski Jacek i Saczka Aneta Kołobrzeg

    Gmina Dygowo Kobiety :

    Anna Lesiak Miechęcino

    Gmina Dygowo Panowie:

    1.Kisiel Mariusz Miechęcino

    2.Matczak Konrad Jazy

    3.Orzeł Jacek Dygowo

    FOTOGALERIA BIESIADA ŁOSOSIOWA 2021

    FOTOGALERIA GONITWA ŁOSOSIOWA 2021

    FILM BIESIADA I GONITWA ŁOSOSIOWA 2021

  • Blisko 8 litrów krwi oddano w mobilnym punkcie na Placu Wolności w Dygowie

    Na Placu Wolności w Dygowie miała miejsce akcja honorowego oddawania krwi. Zgłosiło się 31 osób, a zakwalifikowanych zostało 17. Łącznie oddano7650 ml krwi. Krwiodawcy mogli się regenerować korzystając z przygotowanego poczęstunku- grochówka, wędzony pstrąg  ,ciasto kawa, herbata.

    Wszyscy krwiodawcy otrzymali upominki.  Rozlosowane zostały  również nagrody pozyskane  od sponsorów akcji.

    Uczestników akcji krwiodawstwa odwiedzili: poseł Czesław Hoc ,radny województwa Henryk Carewicz, przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, oraz wójt Grzegorz Starczyk , który po raz kolejny oddał krew.

    Prezes Zarządu OSP Gminy Dygowo Marcin Tekiel dziękuje.

    W imieniu własnym chciałbym podziękować Wszystkim Druhnom i Druhom z OSP Dygowo i innych jednostek oraz ich rodzinom ,którzy wsparli akcję.

    Podziękowania dla darczyńców i sponsorów:

    Adam i Sylwester Połuch Gospodarstwo rybne

    Sebastian Kurz

    Grzegorz Orzechowski Usługi kominiarskie

    Salon fryzjerski Ilona Idczak

    Zofia Wypych-Jączkowska

    Aisko-Kidde- bezpieczni w domu

    Czesław Hoc

    Grzegorz Starczyk

    Sołectwo Dygowo

    Jeżeli o kimś zapomniałem to przepraszam.

    Pozytywny odzew napawa optymizmem i mobilizuje do organizacji kolejnych akcji.

    DZIĘKUJĘ BARDZO!

  • Kiermasz i Mikołajki w Dygowie. Paczki rozdane i dekoracje rozświetlone

    Gmina Dygowo zorganizowała na Placu Wolności w Dygowie kiermasz dekoracji i przysmaków świątecznych oraz zabawę mikołajkową dla dzieci ,podczas której rozdane zostały paczki najmłodszym mieszkańcom gminy. Tradycyjnie załączone zostały dekoracje umiejscowione przy pomniku łososi. W tym roku odliczanie do włączenia światełek odbyło się w obecności przedstawiciela firmy Enea Nowa Energia Sp. z o.o., która ufundowała nowe dekoracje świetlne umieszczone na słupach oświetlenia ulicznego na ulicy Głównej i Kolejowej w Dygowie oraz przy drodze wojewódzkiej we Wrzosowie.

    W tym roku Mikołaj po raz pierwszy w historii grudniowych Mikołajek dotarł do Dygowa na prawdziwych saniach, co prawa w zaprzęgu koni mechanicznych , ale efekt był iście świąteczno-zimowy.

    Kto i co  wystawiał  na kiermaszu  można obejrzeć w materiale wideo.

  • Kiermasz świąteczny i Mikołajki w Dygowie

    Ośrodek kultury w Dygowie zorganizował Mikołajki połączone z kiermaszem świątecznym. Na Placu Wolności rozstawione zostały stoiska , które oferowały dekoracje , choinki i przysmaki świąteczne. Zabawę mikołajkową dla dzieci prowadzili animatorzy. Tradycyjnie rozdanie paczek poprzedziło wspólne odliczanie do włączenia światełek. Paczki otrzymały wszystkie dzieci obecne podczas zabawy.

    Stoiska na kiermaszu wystawili:

    Parafialny Zespół Caritas

    Rada Rodziców SP Czernin, Dygowo i Wrzosowo

    Klub Seniora Sercem Młodzi w Dygowie

    DPS Piotrowice

    Sołectwo Dygowo

    Sołectwo Włościbórz

    Gromada Zuchowa TUPOT STU STÓP

    OSP Wrzosowo

    Organizator Serdeczne Dziękuje OSP Dygowo za pomoc w organizacji wydarzenia.

  • Kiermasz świąteczny, paczki dla dzieci i światełka w Dygowie

     W Dygowie na Placu Wolności odbył się kiermasz świąteczny. Swoje stoiska wystawili: Koło Gospodyń Wiejskich z Wrzosowa i Stojkowa, Caritas Parafii Dygowo, klub seniora oraz rady rodziców ze szkół w Czerninie , Dygowie i Wrzosowie.  Wystawcy oferowali ozdoby świąteczne , ciasta , gorące napoje i przekąski oraz choinki.

    Gmina Dygowo podczas trwania kiermaszu zorganizowała zabawę dla dzieci , na której rozdane zostały paczki. Wręczone zostały również nagrody dla laureatów konkursu na najładniejsza bombkę świąteczną. Na zakończenie uruchomiono oświetlenie świąteczne.

  • Nie będzie zabawy mikołajkowej, ale będą paczki dla dzieci i włączenie światełek w Dygowie

    Pandemia uniemożliwia zorganizowanie tradycyjnej zabawy mikołajkowej i kiermaszu świątecznego na Placu Wolności w Dygowie.  Gmina Dygowo , mimo to przygotowała ponad czterysta paczek  ze słodyczami  dla najmłodszych. W niedzielę  6 grudnia , w dzień Św. Mikołaja ,w godzinach popołudniowych rozbłysną światełka na Placu Wolności w Dygowie. Więcej informacji w materiale wideo poniżej.

  • Obchody Dnia Niepodległości w Dygowie

    W Dygowie odbyły się gminne obchody Narodowego Dnia Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. za Ojczyznę w kościele parafialnym ,podczas której Izabela Sokołowska-Kot wykonała pieśń patriotyczną pt. „Uwierz Polsko!”, przygotowaną pod kierunkiem Roberta Jaruzela. Po mszy nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i mieszkańców gminy z 10-metrową Flagą Polski  na Plac Wolności. Na placu zebrani zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a poczet flagowy Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Dygowo wciągnął na maszt flagę państwową. Po hymnie kwiaty przy pomniku  Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej składali m.in. Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Leszczyński, ks. proboszcz Grzegorz Jagodziński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeskiego Artur Wasiewski, radny Rady Powiatu Kołobrzeskiego  Robert Jaruzel oraz harcerze.  Następnie przemówienie okolicznościowe wygłosił wójt Grzegorz Starczyk. Zakończeniem obchodów  był symboliczny Bieg Niepodległości na dystansie 1918 m ulicą Ogrodową. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli również skosztować ciepłej grochówki serwowanej przez sołtysa z Dygowa.

    Gmina Dygowo dziękuje mieszkańcom i gościom za udział  w obchodach Narodowego Dnia Niepodległości.

     

  • Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Dygowie

    Mieszkańcy gminy Dygowo świętowali 232. Rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczystości rozpoczęła Msz św. w kościele parafialnym, którą koncelebrowali , ks. dziekan Piotr Niedźwiadek i proboszcz parafii Wrzosowo ks. Grzegorz Jagodziński. Po mszy poczty sztandarowe gminnych szkół i jednostek OSP , zuchy , harcerze oraz mieszkańcy z flagą biało-czerwoną przemaszerowali na Plac Wolności gdzie wciągnięto na maszt flagę państwową i zaśpiewano hymn.  Przemówienie okolicznościowe wygłosił wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Staczyk. Następnie delegacje samorządu gminnego ,parafii, Powiatu Kołobrzeskiego , szkół gminnych , zarządu gminnego OSP i stowarzyszenia Senior ,złożyły wiązanki kwiatów przy pomniku Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej.  Delegacje złożyły kwiaty również przy tablicy pamiątkowej poświęconej Osadnikom II Wojny Światowej , która znajduje się przy ulicy Kołobrzeskiej. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości strażacy z OSP Wrzosowo serwowali grochówkę z kuchni polowej,

  • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Dygowie

    Gmina Dygowo uczciła 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęła Msz św. w kościele parafialnym w intencji Ojczyzny, którą celebrował ks. Tadeusz Ceynowa. Szkoły gminne i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wystawiły poczty sztandarowe. Po mszy uroczystość kontynuowana była na Placu Wolności. Poczet flagowy ,który wystawiła jednostka OSP Dygowo wciągnął na masz flagę państwową ,a zebrani na zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów przy pomniku  Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej. Przemówienie okolicznościowe wygłosił wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk. Po oficjalnej części odbył się tradycyjny Bieg Niepodległości na dystansie 1918 metrów. Strażacy z OSP Wrzosowo serwowali wszystkim uczestnikom obchodów grochówkę z kuchni polowej.

  • Pierwszy Powiatowy Dzień Strażaka w Dygowie (fotoreportaż)

    W sobotę 11 maja odbyły się w Dygowie powiatowe uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Ziściła się Inicjatywa druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Dygowa aby zorganizować po raz pierwszy obchody szczebla powiatowego w Dygowie i następnie kontynuować co roku w innej gminie powiatu kołobrzeskiego. Obchody rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych i pododdziałów OSP z powiatu kołobrzeskiego do kościoła parafialnego w Dygowie. Marszowy krok i doniosłą atmosferę zapewniła Strażacka Orkiestra Dęta „Morka” z Ustronia Morskiego. Przed rozpoczęciem mszy świętej ksiądz Piotr Niedźwiadek – kapelan powiatowy jednostek OSP - otrzymał od przedstawicieli zarządu powiatowego stułę sygnowaną symbolami OSP. Ksiądz kapelan w czasie kazania podkreślił, że służba w OSP jest autentycznym powołaniem, wspólnotą szczególnego świadectwa, która nie czeka oklaski i pochwały. Akcentował ,że to służba ofiarna, ideowa opierającą się na fundamencie braterstwa. Po mszy ,przy akompaniamencie orkiestry poczty sztandarowe oraz pododdziały strażaków naszego powiatu przemaszerowały na Plac Wolności. Ceremoniał rozpoczął dowódca uroczystości druh Krzysztof Gruchała , który złożył meldunek o gotowości pododdziałów do apelu. Meldunek odebrał  wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP – druh Mirosław  Zalewski. Następnie przy akompaniamencie Marsza Generalskiego dokonano przeglądu pododdziałów. Kolejnym elementem ceremoniału było podniesienie na maszt flagi państwowej , odegranie Mazurka Dąbrowskiego oraz hymnu strażackiego. Życzenia Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji dnia strażaka odczytał prezes zarządu OSP Gminy Dygowo druh Marcin Tekiel. Uczestników, gości i mieszkańców przywitał druh Mirosław Zalewski.

    Wśród gości obecni byli: druh Tomasz Tamborski – Starosta Kołobrzeski, ks. kapelan Piotr Niedźwiadek, st. kpt. Marek Huszla – Państwowa Straż Pożarna w Kołobrzegu, Jerzy Bartnik - członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Mirosław Terlecki – wójt gminy Rymań, Marek Dołkowski – wójt gminy Siemyśl , Grzegrz Starczyk – wójt Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński – przewodniczący Rady Gminy Dygowo. W czasie uroczystości zasłużonym druhnom i druhom wręczono medale i odznaczenia.

    Po raz pierwszy w historii wręczono również nagrody kapituły zarządu powiatowego OSP honorujące dokonania strażaków i jednostek OSP w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Symboliczne dębowe cebry – oprócz włóczni , atrybut Św. Floriana - otrzymali: OSP Korzystno w kategorii społeczno-prewencyjnej, OSP Dygowo w kategorii ratowniczo- gaśniczej oraz druh Andrzej Biedrzycki ze OSP Stary Borek w kategorii sportowo – popularyzatorskiej. Druh Biedrzycki otrzymał również puchar Komendanta Głównego PSP. Głos zabrali druhowie: Mirosław Zalewski, Jerzy Bartnik, Tomasz Tamborski, st. kpt. Marek Huszla, który odczytał list Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu,  wójt Grzegorz Starczyk oraz Pani Apolonia Wąsowska, która w imieniu mieszkańców podziękowała strażakom za ofiarną służbę. Po zakończonych uroczystościach organizatorzy zaprosili wszystkich na grilla , którego zorganizowano na terenie zielonym parafii Dygowo.

  • Pomnik Łososie Dygowskie

    W kwietniu 2006 roku ,Gmina Dygowo w ramach projektu przebudowy Placu Wolności w Dygowie ,ogłosiła konkurs na wykonanie projektu pomnika łososia. Według założeń pomnik miał przedstawić łososia (łososie), jako symbol gminy dominujący w herbie oraz stanowiący jedną z największych atrakcji turystycznych gminy. Powinien być formą architektoniczno- rzeźbiarską z otwartą formułą artystyczną pomnika, jednocześnie uwzględniający:

    a) usytuowanie na centralnym placu w miejscowości obok zabytkowego kościoła,

    b) ekspozycję pomnika w wielu kierunkach,

    c) uzyskanie możliwości oglądania Pomnika z poziomu otaczającej ulicy.

    30 czerwca 2006 roku Gmina Dygowo ogłosiła wynik konkursu. Wybrano ofertę, której autorem był artysta Romuald Wiśniewski z Gościna.

    Więcej o historii powstania pomnika dowiecie się Państwo z filmu Łososie Dygowskie.

  • Ponad 12 litrów krwi oddano w punkcie mobilnym w Dygowie

    Autobus  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie (RCKiK ) zaparkował w niedzielne przedpołudniem na Placu Wolności w Dygowie. Popularny krwiobus  umożliwia przeprowadzenie akcji krwiodawstwa w miejscowościach leżących daleko od regionalnych centrów krwiodawstwa i ich oddziałów.

    Inicjatorem i organizatorem akcji poboru krwi w mobilnym punkcie był  zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie. Współorganizatorem była Gmina Dygowo , która udostępniła teren i zaplecze sanitarne.

    Prezes Zarządu Gminnego OSP Gminy Dygowo – Marcin Tekiel w rozmowie nie krył zadowolenia:

    Akcję przeprowadziliśmy pierwszy raz, oddano ponad 12 litrów krwi, to bardzo dobry wynik. Wydaliśmy 50 kart zgłoszeniowych, ale po zweryfikowaniu przez lekarza do oddania zostało dopuszczonych  27 osób. Byli to nie tylko mieszkańcy gminy Dygowo, lecz również  strażacy OSP z Czernina ,Piotrowic,  Stojkowa , Ustronia Morskiego i Wrzosowa oraz motocykliści , członkowie klubu Voyager. Większość  osób oddających krew robiła to po raz pierwszy. Akcja na pewno będzie powtórzona, może uda się aby krwiobus odwiedzał Dygowo już w lipcu lub wrześniu. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuję.

  • W Dygowie rozbłysły dekoracje świąteczne

    Włączenie świątecznych dekoracji na Placu Wolności w Dygowie poprzedziło odliczanie. Niestety , z powodu pandemii , bez udziału mieszkańców gminy Dygowo. Wójtowi Gminy Dygowo , przy odliczaniu wsparcia udzielili synowie.

  • W niedzielę włączenie iluminacji świątecznej w Dygowie!

    Na placu Wolności w Dygowie stoi już piękna jodła , którą przyozdobią światełkami pracownicy techniczni urzędu gminy.  Także okazały dąb przy poczcie będzie rozświetlony setkami światełek. Włączenie iluminacji świetlnej choinki i dekoracji już w niedzielę około godziny 15.30. Podobnie jak w roku ubiegłym  będzie wspólne odliczanie po czym nastąpi

  • Wiwat maj ,3 maj! 10-metrowa flaga w Dygowie

    W Dygowie odbyły się obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 Maja z 1791 roku. Początek uroczystości miał miejsce o 12.30 w kościele parafialnym. Mszę św. koncelebrowali ks. dziekan Piotr Niedźwiadek i ks. senior Tadeusz Gorla. Po mszy nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i mieszkańców gminy z 10-metrową biało-czerwoną flagą na Plac Wolności. Na placu zebrani zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a poczet flagowy składający się ze strażaków z OSP Dygowo wciągnął na maszt flagę państwową. Po hymnie delegacje w asyście harcerzy złożyły kwiaty przy pomniku  Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej: Wójt Gminy Dygowo- Grzegorz Starczyk, Przewodniczący Rady Gminy Dygowo– Jerzy Leszczyński , proboszcz Parafii Dygowo ks. dziekan Piotr Niedźwiadek, delegacja stowarzyszenia „Senior” z Piotrowic -Antoni Bernatowicz, Robert Jaruzel i Dariusz Wojciechowski, delegacja Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosowie. Następnie przemówienie okolicznościowe wygłosił wójt Grzegorz Starczyk. Na zakończenie chętni mogli wziąć flagi biało-czerwone które zakupiła Gmina Dygowo.

    Poczty sztandarowe wystawiali: OSP Czernin, OSP Dygowo OSP Wrzosowo, Publiczna Szkoła Podstawowa w Czerninie, Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosowie. Harcerze z 75 Drużyny Harcerskiej Globina z Dygowa honorowo wystawili poczet ze sztandarem nie istniejącego już koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Dygowie.

  • Zaproszenie do akcji honorowego oddawania krwi (wideo)

    W najbliższą niedzielę na Placu Wolności w Dygowie stacjonował będzie autobus  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. W tak zwanym krwiobusie  będzie można oddać honorowo krew. Akcja krwiodawstwa w mobilnym punkcie organizowana jest przez Gminę Dygowo i OSP Dygowo. To druga w tym roku tego typu akcja. W kwietniu honorowi dawcy oddali 12 litrów krwi.

    Więcej o akcji w materiale wideo.