• "Pomerania" wśród pierwszych partnerów Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca

    Kołobrzeska Karta Mieszkańca ma już swoich pierwszych partnerów. Jak powiedziała Prezydent Miasta Anna Mieczkowska: „Bardzo się cieszę, że w tak krótkim czasie udało się nam wdrożyć program, który otwiera nowe możliwości dla Kołobrzegu. Udało się nam zaprosić do współpracy wiele stron, system, który tworzymy będzie przede wszystkim stwarzał warunki do wspólnej promocji, ale też po prostu ułatwi życie mieszkańcom Kołobrzegu”.

    Od dnia 15 czerwca 2019 r. mieszkańcy będą mogli składać wnioski o przyznanie karty mieszkańca. Kołobrzeska Karta Mieszkańca, zgodnie z uchwałą Rady Miasta, będzie obowiązywała od 1 lipca. Dziś Prezydent Miasta ogłosiła start naboru na partnerów karty mieszkańca. Zaproszenie do wspólnego programu skierowane jest do firm i instytucji, niezależnie od sektora i wielkości. Wnioski można składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta, można też przesłać je mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Lokalni przedsiębiorcy, którzy przyłączą się – będą mieli szansę na własną promocję. Każdy uczestnik programu będzie mógł posługiwać się znakiem: Tu honorujemy Kołobrzeską Kartę Mieszkańca.

    Partnerzy, którzy już zgłosili się do udziału w programie to:

    Regionalne Centrum Kultury

    Pomerania Fun Park

    Muzeum Oręża Polskiego

    Latarnia Morska – Latarnia Cafe

    Sigma Taxi

    Kuźnia

    Coffeedesk

    Onas – Instytut Piękna

    Wichłacz Grill – House

    Wszystkie informacje wraz ze wzorem wniosku znajdują się na stronie www.kolobrzeg.pl w zakładce Kołobrzeska Karta Mieszkańca.

  • 17 marca „Bój o Kołobrzeg 2019”. Inscenizacja batalistyczna z udziałem artylerii

    74. Rocznica Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem w marcu 1945 roku obchodzona będzie w Kołobrzegu 17 i 18 marca. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w pałacu Braunschweigów w Kołobrzegu przedstawiony został program obchodów rocznicowych. 17 marca odbędzie się widowisko historyczne „ Bój o Kołobrzeg 2019” z udziałem ponad 250 osób z 30 grup rekonstrukcji historycznej. Po raz pierwszy w Polsce w przypadku inscenizacji batalistycznych zaprezentowana będzie artyleria wszystkich rodzajów wykorzystywana na Pomorzu przez 1 Armię Wojska Polskiego . Narratorem widowiska będzie znany pasjonat historii profesor Andrzej Olejko Obecni będą kombatanci – uczestnicy walki o Kołobrzeg. W czasie konferencji dr Łukasz Gładysiak (na zdjęciu z dyrektorem MOP w Kołobrzegu Aleksandrem Ostaszem) zaprezentował najnowszy, unikatowy nabytek muzeum - niemieckie automatyczne działko przeciwlotnicze 2,0 cm Oerlikon Flak 29, które również w będzie wykorzystane w czasie widowiska na Plaży centralnej w Kołobrzegu.

    Ubiegłoroczne widowisko historyczne „Bój o Kołobrzeg 2018”. Nagranie Marek Kawęcki.

    Poniżej program obchodów.

  • Donald Tusk w Kołobrzegu

    Po zwiedzeniu Miejskiej Energetyki Cieplnej, szef PO - Donald Tusk, mówił o problemie ciepła w polskich domach. - Wściekłość ludzi jest zrozumiała - mówił przewodniczący największej partii opozycyjnej, przypominając, że cena węgla skoczyła z nieco ponad 300 zł do 1500 zł. Do tego dochodzi problem ciepłej wody w kranie, która będzie bardzo droga. Po pierwsze, nie wszystkich na nią będzie stać. Po drugie, może jej zabraknąć, bo nie wiadomo, jak potoczą się zakupy węgla przez spółki energetyczne. Tak ja w Kołobrzegu, na co zwrócił uwagę Tusk, lokalna ciepłownia ogrzewa bloki. A to oznacza trudne decyzje dla wielu rodzin.

    Dziennikarze zadawali przewodniczącemu pytania. Pierwsze z nich dotyczyło inflacji i planowanej na dziś kolejnej podwyżki stóp procentowych. - To pokazuje skalę dramatu - mówił Tusk, wskazując, że nie ma znaczenia, jak te wskaźniki ocenia on osobiście, ale jak to wpływa na życie ludzi. A ich życie drożeje, zaś ich oszczędności zjada nie tylko inflacja, ale właśnie kolejna podwyżka stóp, która spowoduje podwyżkę rat kredytów hipotecznych.

    Czy cena benzyny mogła by kosztować 5,17? - Polacy będą dalej orzynani przez PiS i pana Obajtka - mówi Tusk. Według niego, cena ropy spadła na tyle, że koszty benzyny czy oleju napędowego mogłyby spać, natomiast żeruje na tym pewna znana nam spółka. Kolejne pytania dotyczyły e-maili wysyłanych do pani Julii P., czyli o aferę mailową w rządzie i jej kolejną odsłonę w postaci konsultowania wyroków Trybunał Konstytucyjnego przez jej szefową z politykami PiS. Następna kwestia dotyczyła reformy sądownictwa i fikcji tej reformy.

    MiastoKołobrzeg.pl

     

  • Festiwal wczesnośredniowieczny w Budzistowie

    W Budzistowie rozpoczął się I Festiwal Wczesnośredniowieczny "Budzistowo - dawny Kołobrzeg". W czasie  dwudniowej imprezy można zobaczyć inscenizacje batalistyczne, turnieje walk, pokazy z czasów Bolesława Chrobrego, obozowisko , kuchnię sprzed wieków oraz wiele innych atrakcji osadzonych w realiach XI wieku.

  • II Orszak Trzech Króli w Kołobrzegu

    Orszak Trzech Króli po raz drugi przeszedł ulicami Kołobrzegu od bazyliki do sceny plenerowej Regionalnego Centrum Kultury, gdzie miała miejsce inscenizacja „Pokłon Trzech Króli" . Głównym organizatorem była Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu i Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna.

  • Jerzy Owsiak w Kołobrzegu

    Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak odwiedził Kołobrzeg. Na skrzyżowaniu ulicy Gierczak i Mariackiej odsłonił kolejnego, tym razem orkiestrowego Mariana oraz przybył na rondo imienia WOŚP.

  • Kołobrzeg: obchody 80.rocznicy wybuchu II Wojny Światowej (foto)

    W Kołobrzegu na Placu 18 Marca ,przy Pomniku „Poległym w walkach o Kołobrzeg w marcu 1945 roku”, odbyły się uroczystości patriotyczne. Uroczystości poprzedziła Msza św. za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej.

  • Kołobrzeg. 81.rocznica wybuchu II Wojny Światowej

    W Kołobrzegu, przy pomniku „Poległym w walkach o Kołobrzeg w marcu 1945 r.” odbyły się uroczystości z okazji 81.rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i Dnia Weterana. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne uroczystości patriotyczne miały skromy charakter.

  • Koniki Kołobrzeskie 2019

    Statuetki Konika Kołobrzeskiego za rok 2019 zostały rozdane. Nagrodę Kapituły Dziennikarskiej otrzymał Jacek Kawałek - nauczyciel  przedmiotów informatycznych Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza. Wyróżnienie to dowód uznania za szereg projektów  szkolnych obrazujących historię architektury Kołobrzegu za pomocą makiet drukowanych w technologii 3-D.

    Prezydent Anna Mieczkowska w tym roku przyznała dwie statuetki. Pierwszą otrzymał Marek Padjas – podróżnik, nauczyciel, wiceprezes Ligi Morskiej i Rzecznej, drugą  otrzymał Uniwersytet Trzeciego Wieku za aktywną działalność z seniorami.

    Galę prowadził Marcin Prokop. Część artystyczną wypełnił koncert Sławka Uniatowskiego.

  • Koniki Kołobrzeskie i Perły Powiatu 2023 (fotogaleria)

    Po raz pierwszy te dwie imprezy się połączyły. Dziś w hotelu Diune odbyła się podwójna impreza Koniki Kołobrzeskie i Pegazy Kultury. Imprezę poprowadził Tomasz Kammel. Jako gwiazda wieczoru zaśpiewała Sylwia Grzeszczak. Zanim wręczono nagrody ze sceny popłynęły słowa prezydent Anny Mieczkowskiej oraz Starosty Tomasza Tamborskiego. Następnie przystąpiono do wręczania nagród.

    Podczas gali wręczone zostały dwie statuetki Pereł Powiatu za rok 2023. Pierwsza o wymiarze społecznym dla Rotary Club Kołobrzeg za działalność charytatywną. Jak argumentował w swoim wystąpieniu starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski: organizacja funkcjonuje w Kołobrzegu od 2003 roku, a jej członkowie od lat przeprowadzają projekty na rzecz osób i instytucji potrzebujących wsparcia w powiecie kołobrzeskim. Ostatnio była to pomoc dla Hospicjum stacjonarnego w Kołobrzegu i Hospicjum dziennego w Gościnie. W roku ubiegłym również dzięki ich zaangażowaniu wyremontowano i wykonano zadaszenie budynku Rodzinnego Pogotowia Opiekuńczego Pani Genowefy Zawadzkiej oraz wyremontowano i wyposażono świetlicę dla kobiet z dziećmi w Dziennym Schronisku w Kołobrzegu. Na koncie mają organizację cyklicznych Mikołajek dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego "Okruszek", a w tym roku podczas jubileuszowego balu charytatywnego z okazji 20-lecia klubu będą zbierać środki finansowe na doposażenie powstającego właśnie w Gościnie Domu Dziecka. Na przestrzeni 20. lat ich działalności, kwota, jaką przekazali na cele społeczne przekroczyła milion złotych. Druga statuetka powędrowała do instruktora z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, kierownika i choreografa zespołu Mafama - Martyny Małetko. 

    Koniki Kołobrzeskie również były dwa. Nagrodę Konika Kołobrzeskiego od prezydent Anny Mieczkowskiej otrzymał pan Krzysztof Bartyzel, kołobrzeżanin, znany też jako DJ Kris, pomysłodawca i twórca Sunrise Festival. Krzysztof Bartyzel to twórca jednego z największych festiwali muzyki elektronicznej w Europie. Na jego scenach wystąpiły największe gwiazdy muzyki klubowej i elektronicznej, a uczestnicy byli świadkami prawdziwych widowisk z niespotykaną nigdzie indziej scenografią, zapierającym dech w piersiach nagłośnieniem i spektakularnymi pokazami pirotechnicznymi. Od dwudziestu lat przyczynia się do promocji Kołobrzegu jako miejsca otwartego na świat i pełnego kreatywności. Co roku na Sunrise Festival bawi się kilkadziesiąt tysięcy osób. W tym roku festiwal obchodzić będzie swoje 20-lecie.

    Drugiego konika przyznają dziennikarze z kołobrzeskich redakcji. Konik Kołobrzeski to nagroda wyjątkowa – dla kogoś, kto pozytywnie promuje nasze miasto i robi coś „dobrego”. W ostatnich miesiącach w naszym miejskim ekosystemie wiele się działo, a aktywności były skierowane w stronę wyborów do Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Wielu oczekiwało, że to właśnie osoby związane z tą inicjatywą będą laureatami, jednak kapituła konkursowa chciała kogoś, kto działa dłużej, aktywniej, prozdrowotnie, ale i promuje miasto w okresie, w którym naszym przedsiębiorcom jest najtrudniej – zimą.

    Kołobrzeski Klub Morsów głosami całej komisji zdobył pierwsze miejsce. Z pozoru wybór nieoczywisty, jednak tworzą największe zimowe wydarzenie na plaży miejskiej, które przyciąga tysiące amatorów mroźnych kąpieli. Inspiruje do aktywności fizycznej i dbania o zdrowie.

    Szczególne podziękowania od wojewody, prezydent i starosty zostały skierowane w stronę ratowników z Brzegowej Stacji Ratownictwa: Paweł Depta, Jacek Rzeszotarski oraz Maciej Deręgowski, którzy udali się 700 km poza swój rejon i dzięki swoim niesamowitym umiejętnościom uratowali półrocznego pieska, który od tygodnia dryfował na krze.

    W czasie wydarzenia Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Schroniska dla Zwierząt w Kołobrzegu REKS przeprowadziło zbiórkę na rzecz kołobrzeskiego schroniska.

    Info: MiastoKolobrzeg.pl

  • Ksiądz Piotr Niedźwiadek powołany na kapelana powiatowego

    W dniu wczorajszym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczych Straży pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. W czasie zebrania powołano druha ks. Piotra Niedźwiadka – proboszcza parafii Dygowo, na Powiatowego Kapelana Związku OSP RP. Wcześniej na wniosek  Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Szczecinie ,mianowania na tą funkcje dokonał Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Edward Dajczak. Głównym zadaniem kapelana będzie sprawowanie opieki duszpasterskiej wśród strażaków ochotników i ich rodzin.  Uchwałę zarządu odczytał Członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP druh Jerzy Bartnik , powołanie wręczyli: prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kołobrzegu druh Bogusław Grygiel oraz wiceprezes druh Mirosław Zalewski.

    Zebranie było również okazją  aby uhonorować pamiątkowym grawertonem i  kwiatami druha Tadeusza Wygasia, z okazji siedemdziesiątych urodzin plus jeden rok.  Tadeusz Wygaś jest wieloletnim działaczem OSP  w strukturach szczebla gminnego ,wojewódzkiego i obecnie powiatowego. Przez lata zajmował się również sprawami OSP w Urzędzie Gminy Dygowo.

  • Mieszkanka Skoczowa w mistrzowskiej grupie tańca nowoczesnego

    Grupa Crash Crew z kołobrzeskiej szkoły Top Toys wywalczyła tytuł Mistrza Polski w kategorii dorosłych na Mistrzostwach Polski Urban Street Dance w Inowrocławiu (taniec uliczny). Były to jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy. Wśród tancerzy zwycięskiej grupy jest pani Izabela Skiba – mieszkanka Skoczowa. W rozmowie stwierdziła ,że jest to spełnienie marzeń jej i zespołu. Wieloletnie wyrzeczenia , treningi dwa razy w tygodniu przyniosły radość i satysfakcję z prestiżowego tytułu i otworzyły drogę do startów europejskich. Serdecznie gratulujemy!

  • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

    W dniu wczorajszym , z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ,przy pomniku  kontradmirała Stanisława Mieszkowskiego kwiaty złożyli kołobrzescy parlamentarzyści, władze miasta i powiatu, dowódca kołobrzeskiego batalionu oraz przedstawiciele lokalnych środowisk patriotycznych.

    Stanisław Mieszkowski (ur. 17 czerwca 1903 w Piotrkowie Trybunalskim, zm. 16 grudnia 1952 w Warszawie) – komandor Marynarki Wojennej, pośmiertnie mianowany kontradmirałem, szef Sztabu Głównego Marynarki Wojennej, dowódca Floty.

    W 1945 roku po wyjściu z oflagu zdecydował się powrócić na Wybrzeże i rozpoczął pracę w Głównym Urzędzie Morskim na stanowisku kapitana portu w Kołobrzegu. Na początku 1946 roku został powołany do służby czynnej w Marynarce Wojennej w Gdyni i wyznaczony dowódcą Flotylli Trałowców. Po pół roku przeniesiono go do Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej na Oksywiu, gdzie był jej organizatorem, dyrektorem nauk Wydziału Morskiego i p.o. komendanta szkoły. Od 6 marca 1947 roku pełnił funkcję szefa Sztabu Głównego Marynarki Wojennej. W 1949 na krótko objął stanowisko zastępcy dowódcy Marynarki Wojennej do spraw liniowych. 15 listopada 1949 został wyznaczony na stanowisko dowódcy Floty.

    20 października 1950 roku został aresztowany przez funkcjonariuszy Głównego Zarządu Informacji MON i poddany brutalnemu, trwającemu dwa lata śledztwu. Formalnie, dowódcą Floty pozostawał do 14 lutego 1951 roku, po czym został przeniesiony do dyspozycji szefa Departamentu Personalnego MON. Z dniem 22 listopada 1951 roku został przeniesiony do rezerwy.

    21 lipca 1952 roku Najwyższy Sąd Wojskowy w Warszawie  skazał go na podstawie artykułu 86 § 1, 2 KK WP oraz artykułu 7 w związku z artykułem 15 § 2 małego kodeksu karnego na karę śmierci z utratą praw na zawsze i przepadkiem mienia.

    Ławie sędziowskiej przewodniczył pułkownik Piotr Parzeniecki. Wraz z nim skazani zostali w tym samym procesie tzw. „spisku w wojsku”: kmdr por. Robert Kasperski, kmdr por. Zbigniew Przybyszewski, kmdr Jerzy Staniewicz i Marian Wojcieszek. W całym tzw. „spisku komandorów” skazano pod fałszywymi zarzutami działalności szpiegowskiej na karę śmierci lub dożywotnie więzienie 7 oficerów Marynarki Wojennej, pomimo ich wycofania się w procesie z wymuszonych zeznań. Pozostałymi skazanymi byli kmdr por. Kazimierz Kraszewski oraz kmdr por. Wacław Krzywiec. Prezydent Bierut nie skorzystał z prawa łaski. Wyrok wykonano w Więzieniu Mokotowskim w Warszawie 16 grudnia 1952 roku. Jego zwłoki zostały przez organa bezpieczeństwa publicznego potajemnie pogrzebane na tzw. „Łączce” na terenie Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie.

    Decyzją z 24 kwietnia 1956 Naczelny Sąd Wojskowy wznowił postępowanie i uchylił wyrok z 1952, stwierdzając całkowitą niewinność skazanych. Raport Komisji Mazura wymienia go z nazwiska jako bezzasadnie skazanego na śmierć.

    28 lutego 2014 roku, podczas uroczystości w Belwederze z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie i Instytut Pamięci Narodowej ogłosiły, że zidentyfikowano szczątki Stanisława Mieszkowskiego wśród ofiar pomordowanych przez organa bezpieczeństwa publicznego w latach 1945–1956, pochowanych w Kwaterze na Łączce przy murze cmentarnym Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie.

    kontradmirał-stanislaw-mieszkowski-

    kontradmiral-stanislaw-mieszkowski-

    Źródło: Wikipedia

  • Niezwykła historia artefaktu z niemieckiego czołgu

    Na terenie wystawy plenerowej Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu zaprezentowano niezwykły eksponat – koło nośne  czołgu niemieckiego Panzerkampfwagen III.  Artefakt przekazał muzeum prezes Grupy   Eksploracyjno - Poszukiwawczej   „Parsęta” Jan Orliński.

    Jak koło czołgowe trafiło do Jana Orlińskiego i dlaczego jest to tak ważny zabytek związany z historią walk o Kołobrzeg w 1945 roku dowiecie się  z materiału wideo.

  • Nowa książka o historii Kołobrzegu. Wywiad z autorem

    Zapraszam na wieczór autorski Roberta Dziemby promujący nową książkę o historii Kołobrzegu. Spotkanie z autorem odbędzie się 19 grudnia o godzinie 18.00 w Pałacu Braunschweigów w Kołobrzegu.

    A już teraz ,zapraszam do wysłuchania wywiadu z autorem książki „Historia Kołobrzegu po 1945 rok”.

    >

  • OSP Dygowo. Akcja ratunkowo-gaśnicza w bloku przy Budowlanej w Kołobrzegu

    W nocy jednostka OSP z Dygowa została zadysponowana do pożaru w bloku przy ulicy Budowlanej. Działania zespołu polegały na pomocy przy ewakuacji mieszkańców, rota gaśnicza prowadziła działania w miejscu pożaru który został zlokalizowany w pomieszczeniach piwnicznych. Po zdławieniu ognia sprawdzone zostały klatki schodowe oraz mieszkania pod kątem występowania  tlenku węgla.

    Relacja portal MiastoKolobrzeg.pl :

    Przed godziną 1 w nocy dyżurny kołobrzeskiej jednostki straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o bardzo dużym zadymieniu na jednej z klatek długiego bloku na ulicy Budowlanej. Niemal natychmiast podjął on decyzję o zadysponowaniu kilka zastępów straży pożarnej z kołobrzeskiej jednostki oraz kilka zastępów ochotników z Ustronia Morskiego, Dygowa, Starego Borku i Charzyna. Na początku bardzo ciężko strażakom było zlokalizować źródło pożaru, ponieważ zadymienie występowało na wszystkich piętrach w różnym natężeniu. Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców z dwóch klatek. Strażacy mieszkanie po mieszkaniu pukali i budzili lokatorów, aby pomóc im przy ewakuacji. Łącznie budynek opuściło około 50-60 osób. Nikt nie wymagał pomocy medycznej. Na miejscu asystowali również policjanci z kołobrzeskiej komendy, Po kilku minutach udało się zlokalizować źródło pożaru. Jak powiedział nam na miejscu komendant powiatowy PSP st. bryg. Krzysztof Makowski, do pożaru doszło w jednej z piwnic. Na razie nie wiadomo co było przyczyną. Czy zwarcie instalacji, czy podpalenie. W wyniku pożaru pękły w piwnicy dwie rury z ciepłą i zimną wodą. Na miejscu pracują już hydraulicy ze spółdzielni mieszkaniowej. Kilku strażaków zostało całkowicie przemoczonych. Wyłączono prąd w obu klatkach. Na miejscu są też pracownicy KSM oraz przedstawiciel zarządzania kryzysowego. Po ugaszeniu pożaru, sprawdzono wszystkie mieszkania czujnikami oraz przystąpiono do wietrzenia całego budynku. Po około godzinie mieszkańcy mogli powrócić do swoich mieszkań z zaleceniem przewietrzenia. Kilka osób z małymi dziećmi na czas trwania akcji znalazło schronienie w wozach strażackich.

    Jak udało nam się ustalić w gotowości był już jeden autobus komunikacji miejskiej do ewentualnej ewakuacji. Jedna z rodzin w wyniku wysokiego stężenia tlenku nie mogła spędzić tej nocy z w mieszkaniu, Zarządzanie kryzysowe zorganizowało lokal zastępczy.

    Fot.OSP Dygowo

  • OSP z Dygowa uczestniczyła w nocnej akcji w Kołobrzegu

    W nocy o godzinie 00.45 OSP z Dygowa została zadysponowana do pożaru stolarni w Kołobrzegu przy ulicy Żurawiej. Po dojeździe jednostki na miejsce okazało się, że obiekt w środku był cały objęty pożarem. Spaleniu uległo wyposażenie stolarni. W działaniach brały również udział  jednostki OSP ze Starego Borku, Korzystna ,Gościna oraz JGR z Kołobrzegu. Teren zabezpieczała policja. Działania zakończone zostały około godziny trzeciej.

    Foto: miastokolobrzeg.pl

  • Pierwszy dzień Zlotu Zimnowojennego w Kołobrzegu

    W Kołobrzegu na terenie Portu Jachtowego rozpoczął się VI Zlot Zimnowojenny. Ekspozycje militarne lat 1945-1992 zorganizowano w dwóch strefach: przed Redutą Bagienną i na placu w zakolu Mostu Portowego i ulicy Warzelniczej. Ze względu na stan epidemii  w strefach mogła przebywać ograniczona liczba zwiedzających, których obowiązywał reżim sanitarny.

  • Początki polskiego Kołobrzegu (wideo)

    3 czerwca 2020 r. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu zorganizowało wideokonferencję popularno-naukową poświęconą historii Kołobrzegu po 1945 roku.