• "Czyste Powietrze" w Gminie Dygowo –spotkanie informacyjne

  Wójt Gminy Dygowo zaprasza mieszkańców gminy na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania z programu Czyste Powietrze.

 • 500 tysięcy złotych dofinansowania na budowę świetlicy w Kłopotowie

  21 kwietnia 2021 roku Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego podał do publicznej wiadomości listę obejmującą 35 wniosków ,które otrzymały pomoc finansową.

  Gminie Dygowo przyznano dofinansowanie w kwocie 500.000 zł  na realizację budowy świetlicy w Kłopotowie.

  Dofinansowanie pochodzi z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 na operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne" w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” .

   Gabaryty i parametry świetlicy w Kłopotowie będą podobnie jak w Skoczowie i Włościborzu.

  klopotowo-swietlica-

 • Będzie świetlica w Kłopotowie. Umowa na dofinansowanie podpisana

  W dniu dzisiejszym została podpisana została umowa na dofinansowanie budowy świetlicy wiejskiej w Kłopotowie z Województwem Zachodniopomorskim  ,reprezentowanym przez członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego  panią  Annę Bańkowską . Dofinansowanie projektu ze środków Programu Rozwoju Obszarów wiejskich wynosi 500.000,00 zł. Gmina Dygowo planuje ogłosić przetarg na wykonanie tej inwestycji  w tym roku, a realizację  w roku 2022.

 • Ciężki sprzęt drogowy na Diamentowej w Dygowie. Kiedy remont drogi?

  W dniu dzisiejszym po raz kolejny wyrównano nawierzchnię szutrową gminnej ulicy Diamentowej. Równiarka drogowa równała i profilowała nawierzchnię a ośmiotonowy wał drogowy ją ustabilizował. Wygląda dobrze, ale wiadomo ,że po deszczach nierówności i dziury wrócą. Mieszkańcy Diamentowej liczą na remont z prawdziwego zdarzenia. Kiedy to nastąpi? W perspektywie najbliższych tygodni Gmina Dygowo złoży kolejny wniosek do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie o dofinansowanie remontu ulicy. Rząd przeznaczy w tym roku 174 miliony złotych na budowę i remont dróg gminnych i powiatowych w województwie zachodniopomorskim. W praktyce środki są, tylko pozostaje problem czy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie. Ostatni złożony we wrześniu 2018 roku nie zakwalifikował się do dofinasowania. Wartość kosztorysowa remontu ulicy to prawie dwa miliony złotych. Biorąc pod uwagę kwotę oraz fakt innych potrzeb inwestycyjnych na terenie gminy można powiedzieć teraz albo nigdy.

 • Dofinansowanie demontażu i utylizacji azbestu na terenie gminy Dygowo (wnioski)

  Gmina Dygowo informuje mieszkańców, posiadających zdemontowane pokrycie dachowe z płyt azbestowych (eternitu) lub planujących demontaż pokrycia dachowego w bieżącym roku, iż mogą ubiegać się o dofinasowanie kosztów związanych z utylizacją i demontażem azbestu.

  Wysokość Dotacji wynosi tylko 40% kosztów kwalifikowanych. Natomiast 60 % kosztów muszą pokryć właściciele nieruchomości jako wkład własny. Dotacja może zostać przyznana osobom fizycznym, wspólnotom mieszkaniowym lub spółdzielniom mieszkaniowym.

  Dofinansowanie obejmuje demontaż, odbiór azbestu z posesji i jego utylizację, natomiast nie obejmuje dopłaty do nowego pokrycia dachowego.

  Gmina Dygowo złoży wniosek do WFOŚiGW o dotacje na realizację tego zadania. Po uzyskaniu dotacji dokona wyboru wykonawcy zadania.

  Wzór wniosku dotyczącego uczestnictwa w projekcie znajduje się na dole artykułu. Dodatkowe informacje  można uzyskać, telefonicznie pod numerem 94 35 84 608 ; 94 35 486 36 oraz u sołtysów.

  Wnioski dotyczące demontażu i utylizacji azbestu należy złożyć w terminie do dnia 22 maja 2020 roku listownie bądź mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  POBIERZ WNIOSEK

   

 • Dofinasowane kosztów związanych z utylizacją i demontażem azbestu

  Gmina Dygowo informuje mieszkańców, posiadających zdemontowane pokrycie dachowe z płyt azbestowych (eternitu) lub planujących demontaż pokrycia dachowego w bieżącym roku, iż mogą ubiegać się o dofinasowane kosztów związanych z utylizacją i demontażem azbestu.

  Wysokość dotacji wynosi tylko 40% kosztów kwalifikowanych. Natomiast 60 % kosztów muszą pokryć właściciele nieruchomości jako wkład własny.

  Dotacja może zostać przyznana osobom fizycznym, wspólnotom mieszkaniowym lub spółdzielniom mieszkaniowym.

  Dofinansowanie obejmuje demontaż, odbiór azbestu z posesji i jego utylizację, natomiast nie obejmuje dopłaty do nowego pokrycia dachowego.

  Gmina Dygowo złoży wniosek do WFOŚiGW o dotacje na realizację tego zadania. Po uzyskaniu dotacji dokona wyboru wykonawcy zadania.

  Wzór wniosku dotyczącego uczestnictwa w projekcie oraz dodatkowe informacje  można uzyskać, telefonicznie pod numerem 94 35 84 608 ; 94 35 486 36 oraz  u sołtysów.

  Wnioski dotyczące demontażu i utylizacji azbestu należy złożyć w terminie do dnia 10 luty 2023 roku listownie bądź meilowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  POBIERZ  WNIOSEK  pdf

   

 • Dofinasowanie utylizacji i demontażu azbestu - informacja

  Gmina Dygowo informuje mieszkańców, posiadających zdemontowane pokrycie dachowe z płyt azbestowych (eternitu) lub planujących demontaż pokrycia dachowego w bieżącym roku, iż mogą ubiegać się o dofinasowane kosztów związanych z utylizacją i demontażem azbestu.

  Wysokość Dotacji wynosi tylko 70% kosztów kwalifikowanych. Natomiast 30 % kosztów muszą pokryć właściciele nieruchomości jako wkład własny.

  Dotacja może zostać przyznana osobom fizycznym, wspólnotom mieszkaniowym lub spółdzielniom mieszkaniowym.

  Dofinansowanie obejmuje demontaż, odbiór azbestu z posesji i jego utylizację, natomiast nie obejmuje dopłaty do nowego pokrycia dachowego.

  Gmina Dygowo złoży wniosek do WFOŚiGW o dotacje na realizację tego zadania. Po uzyskaniu dotacji dokona wyboru wykonawcy zadania.

  Wzór wniosku dotyczącego uczestnictwa w projekcie oraz dodatkowe informacje  można uzyskać w siedzibie Urzędu Dygowo pokój Nr 10, telefonicznie pod numerem telefonu 94 35 84 608 ; 94 35 486 36 oraz  u sołtysów.

  Wnioski dotyczące demontażu i utylizacji azbestu należy złożyć w terminie do dnia 2 sierpnia 2019 roku.

  POBIERZ WNIOSEK

 • Drogi łączą, drogi integrują. Blisko milion dofinansowania na remont drogi w Dygowie

  W Urzędzie Gminy Kołobrzeg przedstawiciele gmin Powiatu Kołobrzeskiego podpisali z Województwem Zachodniopomorskim umowy na dofinansowanie lokalnych inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych. Województwo Zachodniopomorskie reprezentował Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz. Gminę Dygowo reprezentowali: wójt Grzegorz Starczyk i skarbnik  Sytwia Kot. Dofinansowanie w kwocie 949 520,08 złotych Gmina Dygowo przeznaczy na przebudowę ulicy Diamentowej w Dygowie.

  Województwo Zachodniopomorskie otrzymało w roku  2019 z funduszu rekordową kwotę 238 mln w  na remonty i przebudowy dróg lokalnych. Z tych środków zrealizowanych będzie 138 inwestycji w województwie.

  Obecny na wydarzeniu europoseł Czesław Hoc podkreślił: Drogi są apolityczne, apartyjne  (…) rozwijamy nasze małe ojczyzny, rozwijamy gminy powiaty. Drogi łączą, drogi integrują i drogi jak są bardzo bezpieczne, szybkie , no to naszych rozwijają.

  Fundusz Dróg Samorządowch

  Ustawą z 23 października 2018 r. o Funduszu Dróg Samorządowych  (Dz. U. poz. 2161, z późn. zm.) powołany został nowy mechanizm wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na drogach samorządowych. Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

  Źródło: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/fundusz-drog-samorzadowych

   

 • Dwie oferty na przebudowę ulicy Diamentowej w Dygowie

  W urzędzie gminy zostały otwarte oferty na wykonanie przebudowy ulicy Diamentowej w Dygowie. Dwie firmy, z Białogardu i Redlina zaoferowały kwoty wyższe niż wysokość środków przeznaczonych na to zadanie przez Gminę Dygowo tj. 2.000.000 złotych. Przedsiębiorstwo z Redlina złożyło ofertę na kwotę 2.588.377,03 złotych i 60 miesięcy gwarancji a z Białogardu 2.109.450,00 złotych i 84 miesiące gwarancji.

  Komisja przetargowa sprawdzi oferty pod względem formalnym a następnie są dwie możliwości - wybór oferty i zwiększenie finansowania lub unieważnienie przetargu.

  Gmina Dygowo otrzymała dofinansowanie na to zadanie w kwocie 949 520,08 złotych.

 • Granty sołeckie dla Bardów i Miechęcina oraz dofinansowanie dla Grota Dygowo

  W dniu 28 lipca w Urzędzie Gminy Dygowo podpisane zostały umowy dotacji – granty sołeckie w kwocie 15.000 zł dla sołectwa Bardy i Miechęcino. Wójt gminy Dygowo – Grzegorz Strczyk wraz z sołtyską  Bardów -Anną Andrzejewską  i sołtysem Miechęcina Łukaszem Putonem , podpisali te dokumenty z członkiem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego- Stanisławem Wziątkiem. Obydwa sołectwa zgłosiły  budowę siłowni zewnętrznych.

  Również Uczniowski Klub Sportowy „GROT” Dygowo , reprezentowany przez prezesa zarządu Władysława Zalewskiego ,podpisał umowę o dofinansowanie budowy placu zabaw w miejscowości Wrzosowo w pobliżu kompleksu sportowego przy szkole podstawowej. Dofinansowanie w kwocie 40.000 zł  będzie pochodzić ze środków Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

  Przy podpisaniu umów obecny był wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego – Jacek Kuś.

 • Grosz do grosza i … będzie świetlica we Włościborzu

  Wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz podpisał w Gościnie umowy na unijne dofinansowanie (PROW 2014-2020) z pięcioma beneficjentami z powiatu kołobrzeskiego i białogardzkiego.

  Jednym z beneficjentów była gmina Dygowo. Umowę ze strony gminy na dofinansowanie budowy świetlicy i siłowni zewnętrznej we Włościborzu podpisał wójt Grzegorz Starczyk. Wartość dofinansowania to niewielka część planowanej inwestycji, jest to jednak kolejny mały krok do jej powstania. Projekt budowlany jest już wykonany. Planowany termin realizacji to rok 2021.

 • Jednostka OSP w Stojkowie otrzyma nowe wyposażenie

  19 czerwca 2023 r. Ochotnicza Straż w Stojkowie podpisała umowę na dofinansowanie zakupu wyposażenia jednostki w ramach  programu „Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – Mały Strażak 2023”.

   Dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ,OSP Stojkowo otrzyma w formie dotacji  kwotę 25.000,00 zł. Środki te zostaną przeznaczone na zakup m.in. aparatu powietrznego nadciśnieniowego wraz z wyposażeniem, latarek kątowych, pompy do wody zanieczyszczonej, wentylatora oddymiającego o wydajności 20.000m3/h.

   

 • Jest dofinansowanie przebudowy ulicy Diamentowej w Dygowie

  Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie opublikował listę zatwierdzonych zadań z Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Dygowo otrzyma dofinansowanie na przebudowę ulicy Diamentowej w Dygowie.

  Diamentowa to jedna z najdłuższych ulic w Dygowie.  Wraz z odnogami stanowi waży trakt komunikacyjny mieszkańców dużego osiedla domów jednorodzinnych.  Od 2016 roku Gmina Dygowo rozpoczęła działania zmierzające do wykonania projektu technicznego ,wygospodarowania środków budżetowych oraz dofinansowania  przedsięwzięcia.

  W roku 2018 Gmina podjęła kolejno trzy próby pozyskania dofinansowania na realizację tej inwestycji z Funduszy Dróg Samorządowych oraz z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Niestety ,ze względu na limity środków finansowych tych programów Gmina nie otrzymała dofinansowania.

  W kwietniu tego roku Gmina złożyła wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych, który po kilku miesiącach oczekiwania na decyzję został oceniony pozytywnie i zakwalifikował się do dofinansowania, co potwierdziło opublikowanie w tym tygodniu wcześniej wspomnianej listy zadań.

  Gmina Dygowo posiada Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (decyzja ZRID). Ze względu na długi czas oczekiwania na decyzję wojewody dotyczącą dofinansowania , fizyczną realizację inwestycji przewiduje się na rok 2020.

  Łącznie zostanie przebudowany zostanie odcinek drogi o długości 787m. W ramach inwestycji zostanie wybudowana nawierzchnia jezdni z betonu lanego, chodnik z kostki betonowej, kanalizacja deszczowa, kanalizacja teletechniczna, odcinek  wodociągu i kanalizacji oraz przebudowa oświetlenia. Wartość kosztorysowa inwestycji wynosi 2 050 000 złotych a dofinansowanie 950 000 złotych.

  Podpisanie umowy na dofinansowanie nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu.

  Poniżej wywiad z wójtem Grzegorzem Starczykiem dotyczący przebudowy ulicy Diamentowej.

 • Nowa remiza i świetlica w Stojkowie. Marzenia się spełniły

  Mieszkańcy Stojkowa wiele lat czekali na nowa świetlicę i remizę. Obiekty , które im wcześniej służyły nie spełniały już dawno jakichkolwiek standardów dwudziestego pierwszego wieku. Dzień 28 września 2019 roku z całą pewnością przejdzie do historii miejscowości. W tym dniu nastąpiło uroczyste przekazanie nowo wybudowanej świetlico-remizy mieszkańcom Stojkowa. Budynek zaprojektowany przez panią Anetę Mandes-Woźniak jest elegancki i pasujący skalą do miejscowości. Idealnie udało się powiązać jego walory funkcjonalne i estetyczne. Bryła budynku wyraźnie pokazuje ,że jest tam straż pożarna i świetlica.

  Budowa obiektu za trochę ponad milion złotych trwała niespełna rok. Większość kosztów poniosła Gmina Dygowo. Dofinansowania w wysokości 300 tysięcy złotych udzielił Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego z Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020, którego dysponentem była Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka. Inwestycję realizowało konsorcjum firm z Białogardu.

  Otwarcie obiektu miało uroczysty charakter. Głos zabrali: wójt Grzegorz Starczyk, przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, marszałek Janusz Gromek, poseł Marek Hok, radni powiatowi Robert Jaruzel i Artur Wasiewski, prezes gminnych struktur OSP Marcin Tekiel, nadleśniczy Krzysztof Olejnik z Nadleśnictwa Gościno oraz prezes OSP Stojkowo i jednocześnie sołtys Marcin Górniak.

  Remizę i świetlicę oraz figurę św. Floriana poświęcił kapelan powiatowy jednostek OSP ks. Piotr Niedźwiadek. Wstęgę przecinali: najstarszy członek jednostki OSP Stojkowo – Jan Jarosz i najmłodszy – Wojciech Głogowski.

  Zapraszam do obejrzenia materiału wideo z przebiegu uroczystości oraz wypowiedzi jego uczestników.

  Tak było wcześniej

 • Ogrodzenie Orlika w Dygowie do remontu. Jest dofinansowanie

  Samorządy zachodniopomorskie skorzystają ze środków Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych na modernizację lokalnej infrastruktury sportowej. Gmina Dygowo otrzyma dofinansowanie w kwocie 20 tysięcy złotych na remont ogrodzenia Orlika w Dygowie.

  W dniu wczorajszym w gabinecie starosty Wójt Gminy Dygowo , Grzegorz Starczyk  i Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego , Stanisław Wziątek podpisali w związku z tym stosowną umowę.

  Ogrodzenie Orlika w i boiska do siatkówki w Dygowie zostało wykonane z zastosowaniem paneli ze zbyt cienkim drutem. Uderzenia piłki i wandalizm sprawiły ,że w wielu miejscach ogrodzenie jest powyginane i rozerwane.

  W podpisaniu umowy obecni byli również starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski i wicestarosta Jacek Kuś.

 • OSP Czernin i OSP Piotrowice otrzymały dotację na sprzęt i wyposażenie

  W Koszalinie przedstawiciele 14 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych podpisali umowy dofinansowania w formie dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W ramach programu Mały Strażak: nowoczesny sprzęt do ratowania zdrowia i życia dofinansowanie dotację w wysokości do 90% kosztów zakupu sprzętu i wyposażenia otrzymały OSP Czernin ( 24 660 zł) i OSP Piotrowice (25 000 zł).

  Umowy przekazali wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska, poseł Czesław Hoc, wicewojewoda Marek Subocz i prezes WFOŚiGW w Szczecinie Emilia Niemyt.

 • Otwarcie świetlicy w Skoczowie (wideo, foto)

  27 lipca 2019 roku odbyło się w Skoczowie uroczyste otwarcie nowo wybudowanej świetlicy. Był to wyjątkowy i historyczny dzień dla mieszkańców miejscowości i Gminy Dygowo. Wieloletnie starania o budowę świetlicy zostały zwieńczone spektakularnie. Otoczenie nowoczesnego budynku uzupełnia  parking ,duży teren zielony do wypoczynku, plac zabaw i plenerowa siłownia. Przysłowiową wisienką na torcie jest to ,że kompleks jest położony w samym centrum Skoczowa.

  Realizacja inwestycji, której wartość wyniosła 851 671, 85 złotych możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa w kwocie blisko pół miliona złotych. Na uroczystości otwarcia obecny był Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Janusz Gromek.

  Obecni byli również: poseł Marek Hok, radni powiatowi Robert Jaruzel i Artur Wasiewski, radni gminni, sołtysi, przedstawiciele firm i instytucji wspierających  sołectwo Skoczów.

  Zapraszam do obejrzenia materiału wideo z wydarzenia.

  Obejrzyj również:

  Budowa świetlicy w Skoczowie zakończona przed terminem

  Ruszyła budowa świetlicy wiejskiej w Skoczowie (wideo, dron)

 • Przystań kajakowa w Miechęcinie. 85 procent dofinansowania inwestycji!

  Budowa przystani kajakowej w Miechęcinie to inwestycja dzięki której powstanie infrastruktura rekreacyjno – wypoczynkowa ogólnodostępna, służąca społeczności lokalnej i turystom. Projekt zakłada budowę elementów małej architektury na powierzchni 1840 metrów kwadratowych i pozostawienie możliwe naturalnego charakteru miejsca.

  Szczegóły dotyczące inwestycji przedstawia w materiale wideo Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk.

  „Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020, działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych”

 • Ruszyła budowa świetlicy wiejskiej w Skoczowie (wideo, dron)

  W Skoczowie na dobre ruszyła budowa świetlicy wiejskiej. Firma budowlana ze Szczecina aktualnie prowadzi roboty fundamentowe. Obiekt będzie miał powierzchnię zabudowy 176 m2, a teren wokół  406 m2. Wartość inwestycji to kwota 851 671, 85 złotych, a dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi 498.631 złotych. Umowny termin zakończenia budowy to 31 sierpnia tego roku.

 • Trzy projekty z gminy Dygowo otrzymały dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego

  29 czerwca 2023 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego w Kołobrzegu zostały podpisane miedzy innymi umowy na dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego na niżej wymienione zadania.

  Uczniowski Klub Sportowy GROT Dygowo otrzymał dofinansowanie na organizację  Biesiady Łososiowej w Dygowie 15 lipca 2023 r.. Kwota dofinansowania 32.000,00 zł.

  Parafia Rzymskokatolicka p.w. Przemienienia Pańskiego we Wrzosowieotrzymała dofinansowanie z na wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego oraz dokumentacji konserwatorskiej kościoła p.w. św. Andrzeja w Kłopotowie w kwocie 50.000,00 zł. Całkowita wartość opracowania dokumentacji wynosi 90.405 zł.

  Gmina Dygowo otrzymała dofinansowanie na poprawę infrastruktury sportowej na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Dygowie w kwocie 30.000,00 zł. Całkowita wartość inwestycji 60.000,00zł.

  Zakres obejmuje:

  - zakup systemu nawadniającego murawę boiska sportowego;

  - montaż nowych elementów  ogrodzenia oddzielającego poszczególne strefy sportowe;

  - zakup i montaż dwóch wiat dla zawodników

  - wymiana piłkochwytów.