Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2023

1. W liturgii tygodnia:

- dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej. Dobiega czas zakończenia komunii wielkanocnej wielkanocnej.

-  nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ, są sprawowane we Mszy św. wieczornej po komunii,.

-poniedziałek - wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

- czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało. Msze św. są sprawowane o godz. 8.00 w Dygowie, w Czerninie o godz. 9.30, w Świelubiu o godz. 11.00 i w Dygowie suma o godz. 12.30, a po niej procesja.

- piątek - rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała. Wieczorem w trakcie Eucharystii procesja wokół kościoła.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  październiku i listopadzie.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca. Dziękuję za ofiarę w kwocie 700 zł. z przeznaczeniem na witraże w Czerninie.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30 próba sypania kwiatów przy kościele,  w piątek  zbiórka dla ministrantów o godz. 18.00.  W niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III.

6. Dziękuję za udział w nabożeństwach majowych, czy to w kościele parafialnym, kościołach pomocniczych i przy krzyżach w poszczególnych miejscowościach. Również dziękuję za dbałość o krzyże. Sprawa krzyża w Dygowie... .

7. Procesja eucharystyczna w naszej parafii będzie po sumie, o godz. 12.30, poprowadzona do czterech ołtarzy. Zwracam się z prośbą do Parafian z Czernina o przygotowanie I ołtarza. II ołtarz proszę, aby przygotowali Parafianie z Gąskowa, III ołtarz proszę aby przygotowali Parafianie z Bard i Miechęcina. IV ołtarz proszę, aby przygotowali rodzice dzieci z klas III , które w tym roku rozpoczną życie sakramentem spowiedzi i komunii świętej. Jak co roku po precesji przewidziana będzie możliwość nabycia ciasta, które będzie rozprowadzane przez PZC. Proszę o przygotowanie feretronów, baldachimu.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w czerwcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj