Interwencja strażników w Stojkowie

W dniu wczorajszym Straż Gminna z Dygowa interweniowała w Stojkowie, skąd otrzymała zgłoszenie o bezpańskim i agresywnym dużym psie. Pierwszym działaniem było sprawdzenie czy zwierzę nie uciekło od właścicieli  z pobliskich miejscowości. Niestety nie było nikogo kto poszukiwałby psa. Ze względu na agresywne zachowanie zwierzęcia, które

uniemożliwiało dostęp do jednej z prywatnych posesji ,strażnicy podjęli działania odłowienia psa z użyciem środków usypiających. Pierwsze próby podania środków w pożywieniu nie przyniosły efektów. Zapadła więc decyzja o użycia karabinka pneumatycznego z którego można wystrzelić aplikator ze środkiem usypiającym przygotowanym przez weterynarza. Psa udało się zwabić na teren posesji której „pilnował” i po zagrodzeniu ewentualnych dróg ucieczki strażnicy mogli przystąpić do działania. Kiedy środek zaczął działać, można było bezpiecznie podejść do zwierzęcia.  Przy bliskim kontakcie okazało się ,że pies nie posiada czipa identyfikacyjnego i  jest zadbany. Wszystko wskazuje ,że stworzenie zostało podrzucone w okolicy drogi Stojkowo - Stramniczka ,a agresja może wynikać ze strachu. Stworzenie przewiezione zostało do tymczasowego kojca na terenie gminy , gdzie zostanie przebadane przez weterynarza i czekać będzie na właściciela lub adopcję. Zapraszam do obejrzenia materiału wideo z działań straży.


Drukuj